Яку кінострічку миколаївці побачили першою

Всесвітнім днем ​​народження кінематографа вважається 28 грудня 1895 року, а його батьківщина – Париж. Перша кінокартина, яку побачили глядачі, була знаменита робота братів Люм’єрів. У Миколаїв кінематограф прийшов трохи пізніше – у 1896 році. І сталося це випадково і трохи несподівано. Більше на mykolaiv-trend.in.ua.

Подарунок заїжджого гостя

У Миколаїв кіно приїхало зненацька. Один торговець, який роз’їжджав по всіх теренах приватної країни, привіз із собою першу кінематографічну. стрічки. Зупинившись у Миколаєві на кілька днів відпочинку, він вирішив заробити трохи грошей. Підприємець домовилася з керівництвом театру Шеффера (першого театру Миколаєва) про кінематографічний показ. Миколаївці побачили першу у світі кінострічку братів Люм’єрів. Ця подія увійшла до історії міста.

На жаль, перша кінострічка розчарувала миколаївців. Промовиста афіша обіцяла глядачам дивовижну виставу, яку вони запам’ятають на все життя. Але замість обіцяних зображень у хорошій (на той час) якості, глядачі побачили щось інше – фігурки, що швидко миготять, і фотографії, на яких не можна було нічого роздивитись. Глядачі освистали та розкритикували нововведення. Перший кінематографічний досвід у Миколаєві провалився.

Друга спроба

У жовтні 1896 року власник театру Шеффер зробив ще одну спробу порадувати миколаївців чудесами кінематографа. Нові афіші заполонили місто. Миколаївців запрошують відвідати дивовижну подію. Гучна заява “тільки раз у місті” змусила миколаївців дати ще один шанс витвору Люм’єрів.

Директор театру боявся чергового провалу. Але успіх кіно в інших містах був настільки приголомшливим, що вирішили знову показати в театрі кінострічку. Для цього на афішах було зазначено, що це оригінальна кінострічка. А те, що було показано літом цього року, було підробкою, до якої дирекція театру не має жодного стосунку.

Друга спроба прищепити миколаївцям любов до кінематографа пройшла успішно. Про це свідчать кілька газетних нотаток, які датується тим роком.  За тривалий час, на прохання містян було організовано повторення відомої кінострічки.

З цього моменту і почалося кохання миколаївців до кінематографа. Проста, коротка картина, що розповідає про прихід поїзда на станцію знаменувала початок світового кінематографа. Ця картина облетіла весь світ.

Як виглядав перший кінотеатр

Першу кінострічку показали у стінах театру Шеффера.

 А перший стаціонарний кінотеатр у Миколаєві з’явився 1906 році. Він мав назву “Електро-біоскоп” та знаходився на вулиці Шевченка, 64. Це була невелика двоповерхова будівля, і на другому поверсі проходив кінопоказ. Перший кінозал являв собою невелику кімнату зі стільцями, білою стіною або білим полотном та проектором. Усі перші фільми не мали звуку. Це були чорно-білі пересувні картинки з легким ефектом загальмованості. Пізніше самі кінотеатри вирішили озвучувати кінострічки музичним супроводом – грою на піаніно. У міру розвитку кінематографічного мистецтва стали з’являтися кінострічки із субтитрами чи маленькими текстовими зауваженнями, що описують емоції чи почуття героїв.

Перші кінокартини мали дуже незвичайні та інтригуючі назви: “Купання придворних дам”, “Невірна дружина, захоплена під час злочину”, “Полювання на бліх” та інше.

Після 1906 року у Миколаєві розпочався справжній кінематографічний бум. Містом стали з’являтися десятки невеликих кінотеатрів. І кожен із них мав попит. Миколаївцям припало до смаку нововведення.

В 1913 році в Миколаєві з’явився перший великий кінотеатр на 1300 місць. Його відкрили на розі Спаської та Соборної. Миколаївці одразу повалили до нового кінотеатру. Глядачам до смаку більше були комедії та мелодрами.

Comments

.,.,.,.