“Додому” – стрічка, яку знімали на Миколаївщині

В минулому році на екрани вийшла нова українська стрічка “Додому” – український драматичний фільм, повнометражний режисерський дебют відомого режисера кримськотатарського походження Нарімана Алієва в творчому дуеті з режисером Ахтемом Сеітаблаєвим, пише сайт mykolaiv-trend.in.ua

Цю стрічку знімали на півдні країни, зокрема, і на теренах Миколаївської області. Фільм приваблює увагу критиків і тих, хто любить історичні сюжети. 

Про що розповідає фільм “Додому”? 

2

Стрічка, відзнята на Миколаївщині, розповідає про історію одного кримського татарина Мустафи, в якого помер його первісток. Згорьований втратою любого сина батько змушений поїхати до Києва, куди перебралися його діти після анексії Криму, щоб забрати молодшого сина додому, а старшого ж сина поховати на його маленькій батьківщині згідно з усіма правилами поховання в мусульманській культурі.  

Підготовка до початку зйомок стрічки стартувала ще кілька років тому, в 2017. Сам же знімальний процес розпочали в осінній період 2018 року, а вже наступного року, 2019, відбулася світова кінопрем’єра на Каннському міжнародному кінофестивалі – тут стрічка брала участь в конкурсній програмі “Особливий погляд”. В Україні ж стрічку представили на одеському фестивалі, де він здобув Гран-прі “Золотий Дюк”. Також стрічку було представлено на Босфорському кінофестивалі, де фільм також здобув приз за найкращий іноземний фільм.  

3

Чимало кінокритиків написали схвальні відгуки про стрічку – кажуть, що в наш час дуже важливим є нагадування про те, що триває війна, а частина нашої країни залишається окупованою, хоч ми про це і почали частково забувати, а про таке забувати не можна. До того ж, режисерам вдалося дуже точно відтворити побут українців тих часів – територія Миколаївщини також була обрана дуже вдало для зйомок, а ще – круту акторську гру, особливо – головного героя Ахтема Сеітаблаєва, який зіграв головну роль Мустафи – батька загиблого хлопця.  

4

В будь-якому випадку, наша редакція рекомендує переглянути цю стрічку, аби краще ознайомитися з історією рідного краю, насолодитися хорошою акторською грою і розширити свій світогляд. Це – один з найкращих українських фільмів, відзнятих за останні роки. 

Цікаво також, що в 2019 році Український оскарівський комітет обрав драму “Додому” в якості національного претендента від України на премію “Оскар” за найкращий фільм іноземною мовою.  

Comments

.