Найвідоміші пісні про “місто корабелів” Миколаїв

Сучасний Миколаїв – це “місто на хвилі”,а ще пів сторіччя тому його величали, як місто корабелів. Це і не дивно, адже колись тут будували та спускали на воду одні із найкращих кораблів на весь Радянський Союз. Нині більшість суднобудівних заводів або не функціонує, або знаходиться на межі існування. У сучасному Миколаєві буксири та річкові трамваї спускає на воду лише компанія “Нібулон”. Проте величне минуле та сьогодення надихають місцевих поетів та музикантів на написання пісень про Миколаїв, повідомляє “mykolaiv-trend.in.ua”

Найкращі пісні минулого про “місто корабелів”

У часи Радянського Союзу Миколаїв надихав чимало поетів та музикантів на творчість. Серед найголовніших хітів: “Корабели” – автором слів є М. Лисянский, а музики  А. Долуханян, свого часу Пахмутова співала “А ви знайомі з корабелами”, Лев Лещенко прославляв місто в пісні “Корабели”, Юрій Єльников виконував композицію “Місто над Бугом”, ансамбль “Лілея” озвучував “Миколаївський вальс”. Цей список можна продовжувати дуже довго, адже деякі пісні та музичні композиції записувалися спеціально для радіо “Рідна вулиця”, що і досі радує місцевих мешканців. 

Проте є одна пісня, що назавжди засіла у серці всього міста. Це пісня “Білі крила” Валерія Ободзинського у виконанні народного міського голови Володимира Дмитровича Чайки. Це була його улюблена композиція, він співав її на кожному святі і з нею мера проводжали у останній путь. Володимир Чайка протягом 13 років керував містом, змінив на посаді Анатолія Олійника та увійшов в його історію, як “співаючий мер”. Не зважаючи на те, що “Білі крила” – конкретного відношення до Миколаєва не мають, але завжди сприймалися, як суто миколаївська пісня. 

Сучасні пісні про Миколаїв

Якщо минулі покоління згадують пісні про корабелів, то сучасники також створюють чимало цікавих композицій про Миколаїв та життя його мешканців. Олег Колясо та гурт “Таксі” написали пісню та записали комедійний кліп “Місто Миколаїв”. Місцеві мешканці співають про те, що у рідному Миколаєві їм знайомо все, до піщинки. Це місто, де народились та виросли автори. “Місто на хвилі” – це улюблена домівка для місцевих мешканців. Городяни люблять місто, незважаючи на всі його недоліки та особливості. 

Ден Босий також виконує сучасну композицію “Миколаїв”. Нині це не лише місто кораблебудівників, але і програмістів. Виконавець констатує, що сьогодні Миколаїв асоціюється з пивом (у місті знаходиться пивзавод “Янтар”), лещами та “кралями”. Це і не дивно, адже його дуже часто називають столицею наречених. Саме у Миколаєві живуть найгарніші дівчата.  

Пісню “Місто сміливих моряків” виконує поліцейський ансамбль “Південний Патруль”. Без його участі не обходиться жодне свято у місті та області. У композиції “Місто сміливих моряків” йде мова про те, що Миколаїв – це місто на лимані, а його головним символом є квітучі акації. Місто корабелів знаходиться на високому березі, з якого видніється білий парус кораблів. Миколаїв назавжди у серці місцевих мешканців, адже про рідне місто вони згадують, навіть у Парижі. 

1

 

Comments

.