Чому у Миколаєві не знімають кіно

Немає такого міста, про яке не можна зняти фільм. Крім багатої історії, яка може бути основною для сценарію, є ще міські локації, і їх можна використовувати у фільмах. Миколаїв не виняток. У ньому є місця, які просто народжені для того, щоб їх зняли у фільмі.

Але чи знімаються фільми у Миколаєві та про Миколаїв? Більше на mykolaiv-trend.in.ua.

Що Миколаїв може дати сучасному кінематографу

Мало хто знає, але у Миколаєві існує своя кіностудія. Її директором є колишній співробітник поліції Байрам Гаджієв. Це чудова інвестиція у розвиток миколаївського кінематографа. До того ж у місті є місцеве телебачення, яке може стати місцем прем’єри фільмів створених у Миколаєві.

 Гаджієв у своєму інтерв’ю розповів, що саме є такого у Миколаєві, та що може бути цінним для кінематографістів.

Миколаїв має багату історію. На Миколаївщині є історичні фортеці, які будували ще під час кримсько-турецької війни. По суті, історія області – це практично готовий сценарій. Бери та знімай!

Також в області є природні пам’ятки, які своєю красою здатні заворожити будь-якого глядача. Гаджієв розповів, що миколаївці дуже талановиті люди. Вони незвичайні та сповнені сюрпризів. Миколаївці самі собою є головною пам’яткою. І для режисерів це золотий скарб.

Також, режисер зазначив, що краса Миколаєва у його спокої та відсутності суєти. Місто саме по собі налаштовує вас на спокій та врівноваженість.

У Миколаєві неодноразово знімали документальні фільми. У тому числі про миколаївську поліцію, кораблебудування. Також у місті неодноразово знімалися музичні кліпи за участю місцевих гуртів.

Фільмам не бути?

Головна причина з якої у Миколаєві не знімають кіно – відсутність технічних фахівців. Річ у тому, що при виробництві повнометражних фільмів у середньому залучено десь сто осіб. Не включаючи акторів. У цю сотню входять фахівці зі світла, звуку, костюмів, макіяжу, інтер’єру тощо. Возити з собою цих спеціалістів не рентабельно. Зазвичай їх знаходять на місці зйомок. А у Миколаєві немає таких спеціалістів, на жаль. Вони не проживають у Миколаєві, і тут немає великих вишів, які б готували подібних фахівців.

Ще одна причина того, що в місті не знімаються фільми, це те, що кожен вважає себе великим режисером, маючи в руках телефон або цифрову камеру. Це суттєво гальмує роботу кіностудії. Адже вони позбавляються замовлень, зазнають збитків.

Спільне лихо всього українського кінематографа – відсутність фінансування. Державне фінансування фільмів перебуває у жалюгідному стані. І на ці гроші не було знято якихось крутих фільмів, які знали б багато хто. Здебільшого режисери змушені самі шукати фінансових коштів. А це ой як не просто. Навіть миколаївські переможці різних кіно конкурсів не здобули належної популярності.

Що за локація

Суто миколаївських фільмів у Миколаєві знімається дуже мало. Найчастіше це документальні фільми. І їх можна перерахувати на пальцях. Але миколаївські вулиці неодноразово з’являлися в інших фільмах.

Вперше Миколаїв засвітився на кіноекранах у 1939 році. Частина зйомок фільму “Трактористи” проходила на території сучасного мікрорайону Тернівка. За ці роки район зазнав великих змін, але все ж таки можна впізнати знайомі куточки.

Головний суднобудівний завод Миколаєва – завод ім. 61-го комунара, також потрапив до кіно. На його території знімали сцени фільму “Велика родина”. Тут впізнати вже складніше. Адже впізнати знайомі локації можуть чи працівники заводу, чи містяни, які мали честь бачити спуск кораблів на воду.

Знамените у Миколаєві дитяче містечко “Казка” послужило місцем для зйомок фільму “Без сина не приходь”. Тут впізнати знайомі місця дуже просто. “Казка” не змінювалася вже багато років. І навіть миколаївська молодь зможе її впізнати на сценах із фільму.

Виробництво миколаївських фільмів перебуває у жалюгідному стані. Але воно цілком реальне. Можливо, у майбутньому ми дійсно зможемо споглядати фільми повністю зняті у Миколаєві.

Comments

.,.,.,.