Видатні музиканти з Миколаївщини

Моделі, співаки, спортсмени, волонтери, лікарі, науковці, вчителі… Миколаївщина славиться талановитими людьми. Їх тут багато! От, наприклад, скільки лише музикантів?! Сичов, Миколайчук, Трубач… Так, вони народилися ще під час СРСР, але продовжують свою творчість і в наші дні.

Що ви знаєте про маленьке село Луч? Це сучасний Жовтневий район Миколаївської області. Населення тут менше 900 осіб. А підпорядковується село Шевченківській сільській раді. Це 62 км від обласного центру. Тут народився заслужений артист України, поет, композитор, викладач музики, диригент хору, керівник вокального ансамблю… Про нього можна сказати багато. Бо це гордість Миколаївщини та всієї України. Це Сичов Олександр Федорович. 

Ще один диригент, Заслужений працівник культури України, викладач та музикант народився в самому серці Миколаєва. В серці післявоєнного Миколаєва… То був важкий час. Час, який подарував нам Миколу Івановича Миколайчука. 

А Микола Харковець? Точніше Трубач! Пам’ятаєте цю зірку 90-х? Його чарівні хіти та феєричну гру на трубі. Так, його неможливо забути. 

Більше про його життя та творчість відомих артистів з Миколаївщини читайте на mykolaiv-trend.in.ua

Навчання та початок кар’єри Олександра Сичова 

Олександр Федорович Сичов народився 18 травня 1977-го року. На Миколаївщині, у селі Луч. В дуже творчій сім’ї. Його батько – Федір Карпович Сичов – це відомий в Миколаєві музикант. Артист Миколаївської обласної філармонії. Його мати – Євгенія Іванівна – співачка. В 6 років маленький Сашко Сичов виступив на сцені. Разом з татом. Це був його дебют. 

У 1992-му році юний Олександр закінчив загальноосвітню та Музичну школи. Вчився по класу скрипки. Вже тоді він почав створювати свої перші авторські твори. Музичні та літературні. У тому ж 1992-му році талановитий юнак вступив до Миколаївського державного вищого музичного училища на факультет “Хорове диригування”.

У 1996 році Олександр Сичов почав працювати в обласній філармонії. Одразу ж артистом 1-ої категорії. Це вокал і скрипка. У 2001-го році він вступив до літоб’єднання “Зоря” м. Миколаїв.

Творчі досягнення Олександра Федоровича

З 2003-го по 2010 рр. – Сичов (молодший) керував камерним ансамблем української народної та сучасної пісні “Вільні козаки”. Це автор усіх народних обробок та авторських пісень, які виконує ансамбль. З 2010-го року колектив перебуває під керівництвом його батька – Федора Карповича Сичова.

У 2008-му році талановитий артист став членом обласної миколаївської бібліотечної асоціації. В наступному, 2009-му – став членом всеукраїнської музичної спілки.

Протягом 2005 – 2010 років Олександр Федорович знову навчався. Тепер вже у Миколаївському державному університеті ім. О.Сухомлинського, обравши факультет “Музика і художня культура”.

З 2008-го року Олександр Сичов обіймає посаду аранжувальника студії звукозапису коледжу Культури та мистецтв. У 2013-му році став арт-волонтером міського Центру соціальної реабілітації “Цветик-семицветик”. За рік, у 2014-му – він вже арт-волонтер благодійного фонду “Милосердя”. Це в нас, у Миколаєві. У 2015-му році Олександр Федорович почав керувати народною вокальною студією міського Будинку вчителя.

Трохи про Миколу Миколайчука

У самому серці Миколаєва у важкий післявоєнний час, у 1947-му році, народився Микола Іванович Миколайчук. Педагог, диригент, керівник духових оркестрів, завідувач відділу оркестрового диригування Миколаївського державного вищого музичного училища… З 1993-го року він став Заслуженим працівником культури України.

У 1966-му році талановитий миколаївець закінчив навчання у Миколаївському музичному училищі. Тут він здобував освіту у В.Ф.Реви, а згодом В.П.Чагіна. По класу гобоя. Згодом він навчався у Кишинівському інституті мистецтв, в класі професора Г.Д.Шрамко – диригента та автора багатьох перекладів, зокрема, творів молдавських композиторів, народної музики.

Паралельно із цим навчанням Микола Іванович почав і працювати. Він був гобоїстом у різних творчих ансамблях. В Молдавських ансамблях. От, наприклад, в Молдавському театрі опери та балету, Симфонічному оркестрі молдавської філармонії, Камерному оркестрі радіо тощо.

У 1976-му році Микола Миколайчук почав викладати. У рідному Миколаївському музичному училищі. Там, де й здобував освіту. Він викладав клас гобоя, а також керував духовим оркестром.

Симфонічний оркестр Музичного училища, Сімферопольський оркестр обласної державної адміністрації, мандрівні оркестри та театрами з Мінська, Харкова, Уфи, Ставрополя… І це ще не все. Бо Микола Іванович у ролі гобоїста виступав у найрізноманітніших концертах камерної музики. З місцевими музикантами та цілими колективами. А в 1985-му році духовий оркестр під його керівництвом здобув перемогу у всеукраїнському конкурсі творчих колективів музичних училищ. Це було щось неймовірне. 

Починаючи з 1987-го року Миколайчук організував та виступав з вперше створеним у Миколаєві Муніципальним духовим оркестром. Виступав як диригент і керівник. Завжди публіка зустрічала його оплесками і з завмиранням серця насолоджувалася всіма нотами чарівної музики. З 2003-го року Микола Іванович – Головний диригент Симфонічного оркестру Управління культури Миколаївської обласної державної адміністрації.

Микола Трубач – особлива гордість Миколаївщини

Ще однією гордістю Миколаївщини є Микола Харковець. Він грає на трубі. Тож взяв собі творчий псевдонім “Трубач”. Так він і прославився – Микола Трубач. 

Народився Заслужений артист України 11 квітня 1970-го року. Теж у Миколаєві. В самому місті. Зі шкільних років Микола грав на трубі. Відколи себе пам’ятає він грав на трубі. Харковець був у складі дитячого естрадного оркестру Семена Деньковича. А з дозволу батьків зі старшими товаришами він ще грав і на весіллях . 

Завдяки цьому безцінному досвіду у 1985-му році Микола Миколайович зміг вступити одразу ж на другий курс Миколаївського музичного училища. Він закінчив його за двома спеціальностями – диригент-хоровик і трубач.

Протягом 1988—1990 роках юний Микола Харьковець проходив службу в армії. У Анапі (Краснодарський край Російської Федерації). В морських частинах прикордонних військ. На другий рік служби Микола Трубач увійшов до складу військового оркестру. А незадовго до закінчення служби він зробив свої пробні записи.

У липні 1997-го року вийшов перший творчий альбом артиста. Це була “Історія”. Туди увійшли такі відомі пісні, як “П’ять хвилин”, “Жіноча любов” і “Навчися грати на гітарі”. Наступного року Микола Трубач презентував наступний альбом “Двадцять два”. До нього увійшли всі ті ж пісні та ще п’ять нових. Серед новинок була й пісня “Голубая луна” (музика – Кім Брейтбург, слова – Микола Трубач). Спочатку Харковець виконував її один.

Пік популярності музиканта припав на кінець 1990-х років. На той час, коли він співав дуетом з популярним тоді Борисом Мойсеєвим. Спочатку вони записали хіт “Голубая луна”, а потім – “Лускунчик” (слова і музика Кіма Брейтбурга). Ця композиція була написана спеціально для цього дуету. У кліпі, відзнятому на цю пісню, талановитий миколаївець не лише співає, але й грає на трубі уривок з балету “Лускунчик”. Також в цьому кліпі знялися учасники гурту “Прем’єр-Міністр”.

Comments

.,.,.,.