ТОП-6 композиторів родом із Миколаївської області

Миколаївська область завжди була багата на історичні події та археологічні розкопки. Тут вам і давня Ольвія, і Дикий сад у центрі міста, і грецькі амфори на Кінбурнській косі, і останки фортеці Кінбурн. Миколаївський край багатий не лише історичними секретами, а й талановитими людьми. Хтось із них народився, живе та творить на території області, а хтось тут лише знайшов свій музичний шлях. Так чи інакше, їх усіх можна сміливо вважати миколаївськими композиторами. Більше на mykolaiv-trend.in.ua.

Олійникова Ганна Олексіївна

Ганна Олексіївна досить відомий у своїх колах композитор, поет та член Національної всеукраїнської музичної спільноти.

Попри те, що Олійникова народилася у Приморському краї, її вважають саме миколаївським композитором. Разом із батьками Ганна переїхала на Україну. Мешкала у селищі Полігон Жовтневого району Миколаївської області.

Любов до музики прокинулася у майбутнього композитора ще у дитинстві. При відвідуванні дитсадка, Ганна Олексіївна вже знала, що пов’яже своє подальше життя з музикою. Батьки підтримали творчі пориви дитини, і у віці десяти років вона почала відвідувати музичну студію, яка працювала при Будинку культури у селищі Полігон.

На шляху до свого творчого шляху Ганна Олексіївна спробувала себе практично у всіх жанрах. Вона писала естрадні пісні, твори для хорів та інструментальні композиції. Але більшість творчого фонду композитора становлять пісні для дітей. Саме ними вона і зробила собі ім’я у музиці.

Свої нові твори Ганна Олексіївна розучувала зі своїми учнями та сином. За час своєї творчої діяльності композитор випустила кілька збірок з віршами, піснями, інструментальними композиціями та нотними альбомами.

Олександр Федорович Сичьов

За заслуги на музичній ниві Олександр Федорович отримав звання Заслуженого артиста України. Його творчий шлях розпочався у селі Луч Жовтневого району Миколаївської області.

Народився майбутній поет та композитор 18 травня 1977 року. Навчався музиці Олександр Федорович у Миколаївському вищому музичному училищі та Миколаївському національному університеті ім. В.О. Сухомлинського.

Ще під час навчання в університеті, Олександр Федорович став лауреатом місцевої премії ім. Миколи Аркаса. Місто гідно оцінило його досягнення та заслуги в галузі культури та мистецтва.

Одразу після закінчення училища – 1996 року – Сичьов почав працювати в Миколаївській обласній філармонії, у складі камерного вокального ансамблю народної та сучасної пісні “Вільні козаки”.

Олександр Федорович є членом кількох літературних об’єднань. Випустив кілька своїх збірок поезій. Але основні його досягнення, як композитора, криються у написанні текстів і музики для багатьох гімнів. Найвідоміші з них “Гімн Освіти м. Миколаїв”, “Гімн музичної школи №1 ім. Римського-Корсакова” та інші.

Тексти, написані Сичьовим виконують як дорослі, так і юні виконавці.

Ярова Тетяна Андріївна

За роки служіння Мельпомени, Тетяна Андріївна отримала звання Заслуженого діяча мистецтв України. Також, вона є членом Спільноти композиторів України, художнім керівником муніципальної театральної студії естрадної пісні для дітей та молоді.

Ім’я Тетяни Андріївни відоме на теренах усієї України. Її тексти та композиції виконують артисти будь-якого віку та рівня.

У дитинстві Яровій подобалося грати на фортепіано. У її будинку стояло стареньке піаніно, на якому Тетяні подобалося час від часу грати. Коли її безладне брязкотіння стало набувати чітких ритмів, батьки віддали її в музичну школу. Але навчання це тривалий процес, і у Тетяни Андріївни почало зникати бажання займатися музикою. Це властиво для дітей. Її батьки виявили жорсткість, і продовжили водити доньку до музичної школи. Окрім занять у школі, батьки змушували її грати тричі на тиждень. Наполегливість її батьків призвела до того, що на четвертому році навчання у Тетяни Андріївни відкрився абсолютний музикальний слух.

Попри мінливе бажання навчатися музиці, Ярова пов’язала все своє життя з музикою. Її життя, яскравий приклад того, як праця виводить талант назовні.

Костянтин Шотович Меладзе

Костянтин Меладзе, мабуть, один із найвідоміших композиторів Миколаєва.

Народився Костянтин Шотович у Грузії, але його становлення як музиканта і композитора, почалося саме в Миколаєві.

Костянтин разом зі своїм братом Валерієм, навчалися в Миколаївському кораблебудівному університеті імені адмірала Макарова. 

Здавалося б, що кораблебудування та музика мало чим сумісні. Але, ще під час навчання, Костянтин з братом працювали у музичному гурті “Квітень”.

Свій перший альбом брати записали 1990 року в Німеччині. Сольну кар’єру хлопці розпочали у 1993 році. З того часу Валерій Меладзе завжди виконує пісні, написані його братом.

Популярність і слава братів Меладзе давно вже затьмарила їхнє коріння. Нині дійсно мало хто пам’ятає, що свій творчий шлях брати починали саме у Миколаєві.

Микола Миколайович Аркас

Миколаївщина породила багато талановитих людей, композиторів, у тому числі. Одні з них народилися на Миколаївщині, інші знайшли тут своє покликання. Але жоден із них не зробив так багато, як Микола Аркас.

До заслуг Аркаса перед Миколаєвом входить: заснування української громадської організації культурно-освітнього спрямування “Просвіта”, авторство першого видання українською мовою “Історія України-Русі”.

У цьому заслуги Аркаса не закінчуються. З дитинства він любив музику, особливо бандуру, та все українське. Любов до української культури йому прищепила мати, а любов до музики – наставник та вчитель, який теж був композитором та музикантом.

Головним досягненням Аркаса, як композитора, є написання опери “Катерина”, за мотивами поеми Тараса Шевченка. Завдяки цьому твору про Аркаса заговорили, як про талановитого композитора. Крім Катерини, великих робіт Аркас не написав, хоча мав їх у планах. Але на його творчому рахунку є десятки аранжувань споконвічно українських мелодій, пісень для сольних солістів та ансамблів.

До цього дня миколаївські театри продовжують ставити оперу “Катерина” використовуючи музику, написану нашим відомим земляком.

Володимир Данилович Забицький

Народився майбутній композитор у селі Голоскове Кривоозерського району Миколаївської області 2 березня 1953 року.

Навчався музичному мистецтву Володимир Данилович у кількох навчальних закладах. Спочатку у Криворізькому музичному училищі, потім у Московському музичному училищі імені Гнесинки та завершував навчання у Київській консерваторії. Спочатку як баяніст, потім як композитор, і у 1979 році як диригент.

Талант Володимира Даниловича пролунав на весь Радянський Союз. Він був членом Спілки композиторів СРСР, головою секції молодих композиторів Спілки композиторів України. Його любили не лише слухачі, а й шанували колеги. Визнавали його талант і хотіли в нього вчитися. Гра Забицького на баяні принесла йому перемогу у багатьох Європейських конкурсах. Він справжній віртуоз своєї справи.

На жаль, після розпаду Радянського Союзу, Володимир Данилович переїхав жити до Італії. Там зараз проживає і продовжує працювати: навчати музиці, писати нові твори.

Серед його творів виділяють найкращі: опера “Палата №6” та “Чумацький шлях”, балет “Задунайські розваги”, сім симфоній.

Comments

.,.,.,.