Ансамблі та гурти Миколаєва

Музика прийшла до Миколаєва одразу з його заснування. Безумовно, у перші роки “життя” міста, не існувало повноцінних музичних гуртів. Миколаївці могли чути  музику від бродячих музикантів або від провінційних співаків, які виступали у тавернах та заїжджих будинках.

Сучасні миколаївські інструментальні та вокальні ансамблі, оркестри були засновані на базі Миколаївської обласної філармонії, яку заснували в 1937 році. Попри всі проблеми, миколаївські ансамблі народної музики змогли завоювати своє “місце під сонцем”. Більше на mykolaiv-trend.in.ua.

Театр пісні “Натхнення”

Зразковий театр “Натхнення” було створено при міському Будинку вчителя у 1992 році. Постійні творчі пошуки, копітка праця, робота з дітьми призвела до того, що колектив знайшов свій ідеальний творчий почерк. Завдяки якому, його впізнають серед інших музичних колективів.

У театрі навчаються діти від п’яти до вісімнадцяти років. Різний вік на різних рівнях навчання. З дітьми займаються талановиті освітяни, вокалісти. Всі вчителі є не тільки майстрами своєї справи, а й прекрасними дитячими педагогами, які здатні знайти підхід до кожної дитини.

Репертуар театру відомий своєю різноманітністю стилів: класичні твори, сучасні твори українських та європейських виконавців. У репертуарі є вистава на будь-який вік та смак. Навіть для найвишуканішого та найвибагливішого глядача.

Зразковий театр пісні “Натхнення” є учасником та переможцем багатьох міських, регіональних та міжнародних фестивалів. У Миколаєві не проходить жоден громадський захід без виступу “Натхнення”. Вони виступають на відкритих музичних майданчиках міста, на сцені Будинку вчителя. Своєю творчістю, юна трупа театру надихає всіх творчих миколаївців.

Народна бузька юнацька капель “Кобзарський передзвін”

Засновником юнацької капелі виступив Валентин Січко – відомий український бандурист, заслужений працівник культури України, член Національної Спільноти Кобзарів України.

У 1991 році Січко створив хлопчачий гурт “Кобзарики”. Гурт переріс у народну бузьку юнацьку капель бандуристів “Кобзарський передзвін”. Свого часу юнацька капель змогла стати лауреатом Всеукраїнського фестивалю та всесвітнього форуму козацьких мистецтв. З 1992 Січко почав працювати в Миколаївському муніципальному колегіумі.

Бандура може бути вкрай непростим інструментом для дитини. Вона важка, громіздка та складна. Але, Січко не лише видатний музикант, а й чудовий педагог. Він зумів прищепити хлопчикам любов і повагу до цього непростого, але культового для українського народу, інструменту. І це подарувало Миколаєву унікальний ансамбль, який не поступається дорослим гуртам.

Естрадний ансамбль “Art Colors Band”

На базі Миколаївської обласної філармонії є кілька творчих колективів. Наймолодшим із них є естрадний ансамбль “Art Colors Band”. Створено його було лише у 2008 році під керівництвом Миколи Фалька. Назвали новий колектив на честь вокально-інструментального ансамблю 1970-х років “Art Colors Band” – “Співочі юнги”.

 У свої найкращі роки “Співочі юнги” прославили Миколаївську філармонію. У команді з ним виступали такі визначні музиканти, як Лариса Доліна, Олександр Сєров, Ігор Крутий, які працювали з колективом з 1977 – 1980 року. Виступали вони на сцені та у складі Миколаївської обласної філармонії та ансамблю. Це одні з найвідоміших артистів, які виступали на сцені філармонії.

Сучасний склад “Art Colors Band” молодий. Так само молодим був і колишній склад гурту. Попри юний вік учасників, їх талант набагато випереджає їхній вік.

Ансамбль народних інструментів “Візерунки”

Миколаївці знають ансамбль “Візерунки”, як яскравих, виразних виконавців, з особливим темпераментом. Усі учасники ансамблю талановиті та їхня віртуозна гра вражає кожного.

Створили “Візерунки” в 1979 році. До складу ансамблю входити сім талановитих музикантів. Художнім керівником виступає Іван Обревко. Він заслужений артист України.

Ансамбль брав участь у безлічі різноманітних конкурсів:

  • 1995 року ансамбль “Візерунки” став учасником міжнародного конкурсу в Німеччині, місто Клименталь;
  • був володарем Гран-прі міжнародного фестивалю у 1998 році в Гаазі, Нідерланди;
  • 2001 року ансамбль став лауреатом італійського конкурсу;
  • перемагав на конкурсах в Україні та США.

За роки свого існування “Візерунки” брали участь у множинних конкурсах та фестивалях. І в кожному вони змогли зарекомендувати себе, як віртуозні та талановиті музиканти, які не поступаються своєю майстерністю європейським колегам.

Миколаїв маленьке місто, але в ньому народилися такі визначні інструментальні ансамблі, як “Візерунки”.

Гурт народної та сучасної пісні “Вільні козаки”

Гурт “Вільні козаки” був створений у Миколаєві у 1991 році. Заснували гурт Федір Сичов та його син Олександр. Також, крім організації, вони виступили авторами аранжувань, оригінальних творів, які виконує гурт.

“Вільні козаки” є постійними учасниками державних концертів і виступів перед творчими комісіями. У 1993 році гурт гастролювала Полтавською областю, та брав участь у фестивалі традиційних культур у Білорусі.

З 1996 року гурт значиться за Миколаївською обласною філармонією. І є частиною її незмінної трупи. Виступають музиканти у незвичайному стилі: “фольк – модерн”. Виконують вокальні твори у супроводі інструментальної музики: гітари, баяна, контрабаса, скрипки та сопілки.

Народний жіночий академічний хор імені Світлани Фоміних

Єдиний жіночий хор Миколаєва названо на честь Світлани Фоміних, видатної діячки культури. Попри те, що Світлана Григорівна народилася у Твері, пік її трудової діяльності припав саме на її роки життя у Миколаєві. З 1970 року вона працювала викладачем Миколаївського культпросвітнього училища та очолювала дитячий хор. А з 1975 року – керівник жіночого хору. Прототип сучасного національного жіночого хору. Вона привела свій колектив до перемог на багатьох міжнародних фестивалях і конкурсах.

Наразі, керівником хору є заслужений працівник культури Тетяна Островська. У репертуарі жіночого хору є багато музики духовного змісту. Але на ряду з цим, артистки виконують і сучасні твори української музики.

Жіночий хор було створено на базі Миколаївського коледжу культури та мистецтв. І є останнім в Україні великим жіночим хором. Хоча й перебуває на межі краху. Всьому виною законодавство. Так само як влада міста не прагне підтримувати камерний оркестр “Ars-Nova”, так українське законодавство заборонило коледжам мати під своєю опікою хори та ансамблі. А це означає, що відомий на всю Україну хор Фоміних перебуває на межі закриття.

Адже це унікальний колектив. У 2019 році вони брали участь у престижному поліфонічному конкурсі Європи «Polifonico-Arezzo 2019». Про талант миколаївського хору дізнались далеко за межами країни. Хор та його диригент зайняли почесне третє місце.

На кожному своєму виступі жіночий хор виконує класичні твори італійських майстрів, українські композиції. А незмінною частиною концерту, і улюбленицею публіки, є пісня “When I’m Gone” групи Carter Family.

Неважливо за допомогою чого миколаївські музиканти та артисти виконують свої твори, вони роблять це віртуозно. Будь то гітара чи бандура, хоровий спів чи акапельний виступ. Миколаївські музиканти давно заявили про себе на весь світ, попри всі фінансові проблеми та бюрократичну тяганину.

Comments

.,.,.,.