Миколаївський “Космос”

Миколаїв розростався поступово та в міру потреби. Іноді цілі спальні райони з’являлися навколо заводів та фабрик. Місцева влада намагалася зробити життя в кожному мікрорайоні однаково комфортним. У кожному районі міста були ринки, школи, дитячі садочки, магазини та місця для розваг. Так, на вулиці Космонавтів для комфортного життя миколаївців було відкрито кінотеатр “Космос”. Більше на mykolaiv-trend.in.ua.

У серцях сотень людей

Побудували новий кінотеатр у промисловій зоні Миколаєва на вулиці Космонавтів. Від назви цієї вулиці і походить назва кінотеатру.

Відкрився кінотеатр 13 липня 1987 року. Для промислового району місті, де проживали одні роботяги та розташовувалася більша кількість промислових підприємств, “Космос” був центром культурного життя району. У стінах цього кінотеатру проводили час абсолютно всі верстви населення – від дітей до пенсіонерів.

Окрім споглядання художніх фільмів, мешканці Інгульського району могли милуватися роботами талановитих художників, саморобними килимами відомої майстрині Олени Буги. Силами міської влади та дирекції кінотеатру організовувалися зустрічі з поціновувачами кіно. Миколаївські діти мали змогу дивитися мультфільми та фільми для дітей, приходити до ігротеки.

Найулюбленішим святом у стінах кінотеатру “Космос” був День авіації та космонавтики. За підтримки дирекції кінотеатру це свято завжди відзначалося галасливо та феєрично. Проводилися концерти, радянським космонавтам розсилалися листівки подяки. А силами Миколаївської взуттєвої фабрики було створено дитячу кімнату “Космодром”. Діти мали змогу відвідувати цю ігротеку будь-коли.

Всьому приходить кінець

На жаль, але занепад “Космосу” не ознаменувався нічим особливо примітним. Його кінець прийшов також у момент перебудови. На той час не лише кінотеатри зіткнулися з тяжкими часами. Нестача фінансів, заборгованість із зарплати, занепад купівельної спроможності населення. Вся країна була оповита павутиною важких подій. У країні скоротили дотації для кіноіндустрії. Сотні кінотеатрів по території всієї держави закривалися з тієї ж причини.

У бурі перебудови згинуло багато миколаївських кінотеатрів – «Хроніка», «Комсомол», «Ровесник», «Кінотеатр імені Горького», «Промінь», «Екран».

Деякі кінотеатри стали місцем притулку для релігійних громад, а деякі взагалі знесли. До 2003 року в Миколаєві було 21 кінотеатр, але працювало із них лише три.

В 2003 році “Космос” закрили. У Миколаєві тоді залишилося ще три кінотеатри – “Батьківщина”, “Піонер”, “Юність”. Якийсь час у будівлі кінотеатру знаходилося невелике підприємство, комісійний магазин та дискотека. Пізніше до нього переїхав Будинок творчості дітей та юнацтва Інгульського району. Але сама будівля перебуває у жалюгідному стані. Її стіни давно не бачили ремонту і навряд чи побачать.

“Космос” сьогодні

Останнім гостем “Космосу”, та найтривалішим, став Будинок творчості дітей та юнаків. У стінах колишнього кінотеатру не лунають звуки фільмів. Натомість там звучить дитячий сміх. Багато дітей, вже не тільки Інгульського району, приходять сюди на гуртки, ансамблі, заняття лялькового театру, моделювання іграшок, курси в’язання, цирковий гурток та багато іншого. У золотий час “Космосу” на його стінах у холі висіли картини відомих художників, а тепер там висять дитячі вироби та малюнки. Хтось може сказати, що це плачевне завершення історії кінотеатру, але доля стати центром для дитячого розвитку краща, ніж стати закинутим, як “Іскра”. Мало які колишні кінотеатри змогли отримати другий шанс. Більшість із них так і стоять занедбаними та повільно руйнуються.

Кінотеатр у цих стінах проіснував лише чотири роки, але миколаївці пам’ятають його. Мало того, згадують щодня. Адже на його місці наразі зупинка громадського транспорту “Космос”.

Comments

.,.,.,.