Як у Миколаєві ляльки оживали

Напевно, кожен з батьків стикався з проблемою як зацікавити свою дитину. Привернути й утримати увагу свого чада буває не просто. Батьки змушені вдаватися до різних ігор, розваг, мандрівок. Миколаївцям у цьому плані пощастило. Крім зоопарку, атракціонів та великої кількості міських парків, у Миколаєві є театр ляльок. Унікальне місце в якому оживають тряпчані створіння. Більше на mykolaiv-trend.in.ua.

Перші п’єси

З’явився театр ляльок у Миколаєві у 1970 році. Першу постановку глядачі мали змогу побачити лише наступного року. Початкова трупа театру складалася лише з активної та творчої молоді. На початку свого життя театр був пересувним. Він не мав свого дому. Тоді, звичайно, ще не було такої великої кількості реквізиту, але мандрівне життя теж було непростим. У 1972 році театр отримав у своє розпорядження будівлю клубу працівників радянської торгівлі. Сама будова була нічим не примітною ні всередині, ні зовні. Але працівники театру зуміли змінити її до невпізнання. Це принесло до стін нового театру чарівну атмосферу.

Попри наявність своєї будівлі, трупа театру продовжувала здійснювати виїзні вистави у села Миколаївської області. Магія лялькового театру поширювалася по всій області, і не тільки.

Коли йдеться про ляльковий театр, то одразу думається, що цей заклад лише для дітей. Але у Миколаївському театрі все не так.

Перші десять років свого життя на сцені справді ставилися постановки класичних творів для дітей. Яскраві декорації, незвичайні інтерпретації, майстерні ляльки – могли принести інтерес навіть у найнуднішу історію. Це так і приваблювало маленьких миколаївців. Тоді це було одне з найулюбленіших місць у дітей.

У 1980-х роках у репертуар театру стали прослизати постановки для дорослої аудиторії. Перша така п’єса називалася “Дон Жуан 20 століття”. Тоді це стало неймовірною культурною подією. Квитки були розкуплені на всі спектаклі у перед. У стінах Миколаївського театру ляльок був аншлаг.

Досягнення театру

Спочатку у театрі працювали люди, які не мали акторської освіти. Їхня любов до своєї справи компенсувала відсутність диплома. Трупа працювала не покладаючи рук, у буквальному значенні. І їх праці високо оцінили. Так, за постановку “Руслан та Людмила” театр отримав нагороду. Під час постановки було використано 94 ляльки. Нечуваний розмах на той час. Не кожен театр ляльок тоді міг повторити щось подібне. Хіба що столичним театрам таке було під силу.

Майстри, які шили ляльок, були справжніми знавцями своєї справи. Їхні творіння були яскравими, самобутніми, і в чомусь навіть живими. Майстерність Миколаївського театру ляльок високо оцінили на Всесоюзному фестивалі лялькових театрів.

Успіх театру був такий великий, що трупу запросили на виступи до інших великих міст країни і навіть за кордон. Миколаївський театр ляльок входить до п’ятірки найкращих театрів України.

Чим театр корисний та цікавий дітям

Іноді буває дуже складно посадити дитину за прочитання книги чи якоїсь історії. Але якщо подати її в іншому форматі, то це може зацікавити дитину.

Актори лялькового театру майстерно інтерпретують сюжет всім нам відомих творів. Жодна дитина ще не позіхала в залі під час вистави. Яскраві декорації, вбрання ляльок, музика – все це здатне просто прив’язати дитину до крісла. А для найменших глядачів споглядання яскравих ганчір’яних ляльок послужить певним розвитком їх первісних навичок.

Всупереч тому, що ми живемо в 21 столітті, і кожен першокласник вже має смартфон з доступом в інтернет, театр ляльок не забутий. Зараз трупі складніше підкорювати та дивувати глядачів. Але від цього їх постановки стають цікавішими. Миколаївці продовжують відвідувати ляльковий театр і залишатися у захваті від їхніх дивовижних вистав.

Comments

.,.,.,.