Стартапи Миколаєва

З самого моменту заснування Миколаїв знали як портове місто. Пізніше, як центр кораблебудівників. У міру свого розвитку, Миколаїв став складати конкуренцію іншим містам України. І на арені розвитку стартапів також може скласти конкуренцію.

У місті є все необхідне для розвитку стартапів. Миколаїв дає можливість вивчати всі можливі спеціальності, включаючи медичні. У місті діє Агентство розвитку Миколаєва, яке допомагає залучати інвесторів та всіляко супроводжує стартап на шляху його реалізації.

У Миколаєві вже було реалізовано кілька цікавих стартапів, а інші перебувають на стадії пошуку інвестицій та реалізації. Більше на mykolaiv-trend.in.ua.

Що таке стартап?

Стартап – це проект, спрямований на принесення фінансової вигоди, який вимагає фінансових вкладень для подальшого розвитку. В основі стартапу лежить первісна ідея. Стартапи мають короткий операційний шлях діяльності. Вперше термін стартап з’явився 1976 року.

Спочатку стартапи визначали як часові структури, які існують для реалізації бізнес-моделей. Відмінність стартапів від бізнесу полягає в тому, що свій продукт стартапи створюють за високого рівня невизначеності. Для стартапу розрахувати ризики дуже складно. І найчастіше це “або пан, або пропав”. Саме така характеристика стартапів і викликає недовіру в інвесторів. Адже по суті вони купують кота в мішку.

При відкритті звичайного бізнесу створюється бізнес-план з прощаннями всіх ризиків і прибутку. Для стартапів таких розрахунків немає. Оскільки ідея, що лежить в основі стартапу, нова і ще не вивчена.

Перевага стартапів

Переваги для інвесторів полягає у швидкому та великому прибутку. Але в той же момент, ризик “прозгоріти” також великий. Оскільки порахувати успішність стартапу вкрай складно. І інвестори часто діють у сліпу. Розробники стартапів перед презентацією своєї ідеї складають дещо схоже на бізнес плану. Намагаються розрахувати всі ризики та можливий прибуток. Але, часто стартап ґрунтується на унікальній, заздалегідь невивченій ідеї, і її успіх залишається таємницею.

Нині соціальні мережі, що існують, теж колись були стартап ідеями, в які багато хто не вірив. У загальній масі стартапів успішних ідей дуже мало. Хоча ці єніці і приваблюють азартних інвесторів.

Для найманих співробітників робота в стартапах має більшу кількість плюсів. До прикладу, робота в стартапі рідко обмежена лише вашими посадовими обов’язками. Спочатку ви можете прийти в стартап як розробник, а через рік стати маркетологом. Разом зі стартапами розвиваються та його співробітники.

Однією з головних переваг роботи у стартапах є невелика кількість співробітників. У маленькому колективі роботу кожного помітити і оцінити легше. Також, співробітникам стартапів віддають частку в компанії. Наприклад, деякі співробітники “Яндекса” стали мільйонерами саме через те, що на самому початку отримали частку в бізнесі.

Стартап є непоганою школою з відкриття бізнесу. Якщо ви плануєте будувати свою бізнес модель, то робота в стартапі допоможе вам побачити всі “проколи” зсередини.

Деякі інвестори виступають проти стартапів, оскільки це обіцяє великий ризик. Але, більш азартні бізнесмени розцінюють стартапи як швидкий шлях отримання прибутку. Якими б не були плюси та мінуси стартапів, але їхня поява в області обіцяє велику користь регіону.

Архітектурний стартап

Один із провідних миколаївський стартапів “Locuplex Studio” розробила проект віртуальної реконструкції первозданного виду Соборної площі у Миколаєві. Також стартапери розробили 3D модель пам’ятника М. Фалєєву. До нашого часу пам’ятник не зберігся. Залишилися лише його фото та замальовки. Саме на їх основі і було створено комп’ютерну реконструкцію.

Творці стартапу мають у планах створити цілий комплекс графічних реконструкцій низки культурних об’єктів міста. Було вже “створено” пам’ятник А. Грейгу та реконструйовано будівлю Міської Думи.

Побачити відтворені об’єкти можна буде шляхом використання технології додаткової реальності. Графічні реконструкції будуть “розташовуватися” на місцях їхнього початкового розташування.

Стартап існує виключно за кошти  ентузіастів. Міська влада жодним чином не причетна до розвитку цієї ідеї. Творці стартапу в майбутньому планують використовувати зображення реконструйованих пам’яток як сувеніри, листівки. Саме це і може принести прибуток стартапу.

Допомога людям з обмеженими можливостями

У Миколаєві проживає близько тисячі городян, які змушені переміщатися вулицями міста на інвалідних візках. Суть програми полягає у відстеженні одиниць громадського транспорту, які оснащені спеціальним пандусом. Працює цей додаток на операційній системі Android.

Стартап став успішним завдяки своїй перемозі та здобуттю гранту від CANactions та Western NIS Enterprise Fund. Обсяг гранту становив три тисячі доларів. Називається додаток UkrWay. Воно показує пересування всіх тролейбусів у місті, і відзначає одиниці транспорту зі спеціальним пандусом. У Миколаєві курсує шістдесят тролейбусів, і лише одинадцять із них мають спеціальні пристрої для заїзду інвалідних візків. 

У планах розробників стартапу є ідеї розвивати додатки у бік всього громадського транспорту. Не тільки комунального – трамвая та тролейбуса. Але головна перешкода у тому, що маршрутки є приватним бізнесом. 

І щоб встановити на них GPS-трекери потрібно додаткове фінансування.

Насправді жодна міська маршрутка не оснащена спеціальними пандусами та місцями для розміщення колясок. Спочатку необхідно модернізувати маршрутки, а потім уже вносити їх у додатки. Також стоїть необхідність навчання водіїв поводження з пасажирами на інвалідному візку. Цей стартап потребує не тільки фінансування, але й підтримки міської влади.

Visa Club

Черговий стартап, що зародився в Миколаївській області, полягає у створенні мережі агентств, які надаватимуть консультаційні послуги з візової підтримки. Планується, що здійснювати свою діяльність агентство буде в 65 країнах світу.

Розробники стартапу передбачають також низку додаткових послуг: оформлення записів до посольства та закордонних паспортів, переклад офіційної документації, оформлення страховки.

Творці стартапу обіцяють своїм інвесторам швидкий період розкручування. Усього два місяці. Це вигідна пропозиція для інвесторів. Оскільки складніші стартапи, які мають тривалий період реалізації, мають і більший ризик. Посоклкьу за період їхньої реалізації тенденції можуть зміниться, і ідея вже може стати не актуальною. І як наслідок, рівень очікуваного прибутку знижується.

На відміну від двох інших ідей стартапів, цей проект не має соціального підґрунтя. Він створений для принесення чистого прибутку. Автор стартапу надав своїм інвесторам високі відсотки прибутку. В основному це завдяки низьким витратам на реалізацію стартапа. Але на прибутковість проекту може вплинути високий рівень конкуренції у цій сфері. Адже ідея стартапу не є оригінальною та унікальною.

Стартап це ознака суспільства, що розвивається. Ризикована затія, але іноді в її основі лежить не лише отримання прибутку, а й облагороджування міста чи покращення життя миколаївців. Незважаючи на те, що Миколаїв не є центром наукових досліджень та відкриттів, миколаївські стартапери потребують фінансової та державної підтримки. Миколаїв разом з рештою областей України впевнено рухаються у бік розвиненої та сучасної держави. І розвиток стартапів є невід’ємним етапом цьому шляху.

Comments

.,.,.,.