Актуальні ідеї для стартапів у Миколаївській області

Стартап – це компанія, що швидко розвивається та має короткий термін життя. В її основі лежить інноваційна ідея та технологія.

Миколаївська область є мультивиробничим регіоном. Кораблебудування, аграрний сектор, овочівництво, бджільництво, beaty сфера, освіта та інше. Багато галузей з вище перерахованих або проживають період застою, або взагалі занепали. На тлі цих подій миколаївські галузі потребують стартапів та “нового дихання”. Які ж стартапи будуть актуальними у Миколаївській області? Більше на mykolaiv-trend.in.ua.

Соціальні стартапи

За даними Головного управління статистики Миколаївської області, на території області мешкає понад 60 тисяч інвалідів всіх груп інвалідності. В одному тільки Миколаєві проживає близько тисячі осіб, які обмежені у пересуванні. Але, на жаль, Миколаїв не пристосований для життя людей з обмеженими можливостями. Так, у місті встановлено близько сорока світлофорів зі звуковим оповіщенням для людей з проблемами зору. 

Приватний бізнес зобов’язують встановлювати пандуси для людей на візках. Але скільки проблем залишається невирішеним?

Наприклад, людина з проблемами слуху не може викликати швидку. Була ідея ввести можливість виклику швидкої по смс, але має сенс інноваційніше підійти до вирішення цієї проблеми. Створити єдиний додаток для швидких допомог, який дозволив здійснювати виклик карети швидкої допомоги без голосового дзвінка.

У Миколаєві було організовано стартап, який дозволяв людям на інвалідних візках відстежити через додаток одиниці громадського транспорту (тролейбуси), які мають спеціальні пандуси. Стартап був запущений, але має сенс розвивати його далі. Внести додаток та решту громадського транспорту. Для цього розробникам потрібне додаткове фінансування.

Миколаївці, які мають проблеми із зором, використовують для пересування містом тростину, але це все одно не мінімізує травматичність таких людей. Є сенс у створенні програми для телефонів, яка за допомогою GPS відстежуватиме пересування людини, і подавати голосові коментарі з приводу об’єктів, що знаходяться навколо. Як і моніторинг громадського транспорту, що знаходиться поруч. Миколаївський школяр – вундеркінд Іван Селезньов уже почав полегшувати життя людей із проблемами зору. Він винайшов електронний поводир для сліпих. Через велику кількість бродячих собак на вулицях міста, пересування сліпих людей було ускладнене тим, що собаки агресивно реагували на палицю. А з винаходом миколаївського школяра цю проблему вирішено.

Аграрні стартапи

У Миколаївській області зареєстровано 2700 підприємств, що працюють в аграрному секторі. Сюди відносяться такі аграрні гіганти, як “Нібулон”, компанії, що займаються добривами, торгівля сільгосподарською продукцією та обладнанням, овочівництво, дрібні земледіячі, діяльність яких здійснюється в межах однієї сільської громади.

Практично всі агрофірми використовують іноземні добрива, техніку та технології. При цьому в самому Миколаєві є аграрний університет, один із найкращих на півдні України. Випускникам закладу варто замислитись над створенням стартапів в аграрній сфері. Спрямованих на вдосконалення та розробку нових технологій. Техніки, яка б дозволяла збирати велику кількість врожаю. Або ж способи переробки відходів сільського господарства.

Основними культурами, що вирощуються у Миколаївській області, є пшениця, насіння соняшнику, ріпак, гречка. Мінімізація відходів при переробці насіння соняшника в олію принесе додаткові доходи аграрним підприємствам, а як наслідок і бюджету області. Також інноваційні відкриття у використанні аграрної техніки благотворно позначиться на екологічній ситуації в селах, які оточені полями, що обробляються.

Стартапи у сферах освіти

Освіта важлива частина життя кожної людини та велика частина її подальших трудових навичок. У Миколаєві діє близько вісімдесяти шкіл, п’ятнадцять вищих навчальних закладів різних ступенів акредитації. Але майже всі вони не відповідають сучасним нормам навчання. Старі будинки, застарілі навчальні плани, відсутність сучасних інструментів для навчання. Середньоосвітня школа №57 має на балансі сучасні інтерактивні дошки, отримані завдяки місцевим меценатам, які дають змогу внести різноманітність до освітнього процесу.

Коли ми говоримо про освіту, то інновації тут відносять до організаційно – управлінського та інформаційного типу. Але навіть у такому вигляді інновацій є місце для стартапів. Наприклад, створення інтерактивного світу з урахуванням подій світової історії. Це дозволило б збільшити бажання юних школярів вивчати історію. І запровадити відвідування інтерактивних виставок до шкільної програми.

Стартапи спрямовані на культурну освіту городян

Незважаючи на велику кількість пам’яток у місті, більшість городян не знає їхньої історії. А іноді навіть важливих історичних фактів щодо життя та розвитку міста. На цьому тлі є сенс створення стартапу, який був би спрямований на освіту громадян у галузі історії міста. Головне зробити це все у не нудній формі. Також світова пандемія показала, що було б актуальним створювати повноцінні інтерактивні, віддалені екскурсії музеями міста. У Миколаєві є цікаві музеї та сучасні виставки, які цікаво було б відвідати не лише гостям області. 

А віддалена екскурсія дозволила б відвідати картинну галерею, залишаючись у піжамі.

Екологічні стартапи

Поблизу Миколаєва є два рукотворні ліси – Балабановський та Матвіївський. Це найулюбленіші місця для відпочинку миколаївців. В області розташовані знаменитий Трикратський ліс, Волижин ліс, Харчатівський ліс та інші лісові насадження. Щороку біля лісів виникають пожежі. У спекотний сезон літа пожежі мають стихійний характер виникнення. Але найчастіше причина пожеж – люди. Не загашені багаття, спалювання сухостіїв і стерні, недбало кинуті недопалки.

Пожежі в лісовій зоні Миколаївської області завдають непоправної шкоди екосистемі області. Наприклад, Волижин ліс – залишки стародавнього лісу. На його території збережені ендемічні рослини, рідкісні види птахів (рожеві фламінго). Частою причиною пожеж на території Волижина лісу є людський фактор. Незважаючи на те, що це заповідна зона, люди проникають на її територію та розводять там неконтрольований вогонь. Через це миколаївській області просто необхідні стартапи та інновації, які б дозволили мінімізувати шкоду завдану екосистемі недбалістю людей. Можливе встановлення протипожежної системи, але на свіжому повітрі. Яка б вмикалась сама по собі і гасила пожежу ще до того, як вона встигне розгорітися.

Ще однією екологічною проблемою міста є вихлопні гази. Так, Миколаїв не столиця, і тут практично не буває заторів. На одну тисячу городян припадає приблизно вісімнадцять машин. З них зареєстрованих електрокарів менше ніж тисяча. Вихлопи від автомобілів завдають шкоди не лише навколишньому середовищу, а й загальному самопочуттю населення Миколаєва. Станції моніторингу чистоти повітря у місті реєструють допустимий рівень забруднення. Але, винахід способів рятування від вихлопних газів все одно необхідні. Подібні стартапи вже існували у світі, але жоден з них не набув широкого поширення. Миколаївські студенти технічних спеціальностей мають шанс створити пристосування для очищення вихлопних газів і тим самим отримати визнання у всьому світі та врятувати світову екологію. Адже вихлопні гази впливають на проблему глобального потепління.

У Миколаєві та області є проблеми, які можна вирішити шляхом створення стартапів. У місті є все потрібне для цього. Але владі Миколаєва необхідно налагодити механізм фінансування таких проектів та залучення городян створювати стартапи.

Comments

.,.,.,.