Школи стартапів у Миколаєві

Ринок стартапів у всьому світі росте неймовірно стрімко. Кожна країна намагається виділитись на цій арені інновацій. І Україна не є винятком. Так, у Миколаєві є низка навчальних закладів, спрямованих на навчання майбутніх творців стартапів. Більше на mykolaiv-trend.in.ua.

Стартапи у сфері креативного туризму

З 2021 року в Миколаєві розпочала свою діяльність школа креативного туризму. Започатковано її було після представлення болгарсько – грузино – українського проекту «Туризм, спадщина та творчість». Мета створення школи – підготовка майбутніх фундаторів стартапів, які можуть розвивати креативний туризм у Миколаївській області.

Навчання відбувається за методами серії тренінгів. Пройти навчання можуть представники бізнесу, туристичної, освітньої та культурної сфери, у яких є ідеї створення культурних продуктів.

У ході навчання дев’ять найкращих стартапів отримують всіляку підтримку: інформаційну, медійну та інвестиційну. Перед початком роботи освітнього проекту, його творці зібрали інформацію про культурні потреби області та пріоритетні сфери відпочинку. Опрацювавши отриману інформацію, творці школи вивели основні пріоритети: подійний туризм (народні свята, святкування Дня села, фестивалі), кулінарні свята та ярмарки, представлення образотворчого мистецтва, розвиток традицій українського народу та традицій Миколаївської області.

У ході дії школи народилася ідея об’єднати стартапи та назвати це все “Скіфський Всесвіт”. Єдиний стартап з’явився з ідеї об’єднати в собі міфи Стародавньої Греції (що належать до частини історії Миколаївської області), століття кочівників та слов’янська доба. На появу цієї ідеї вплинув той факт, що історія нашого краю налічує 30 000 років, як мінімум.

Суть креативного туризму полягає у збереженні матеріальної спадщини, а про не матеріальне. Головна фіксація відбувається на почуттях та емоціях людей, які вони випробовують на собі. Креативний туризм – це якась форма інтерактивного відпочинку з частковим зануренням в епохи, через які проходила свого часу Миколаївська область.

Стартап з пелюшок

Фахівці вже давно довели, що дітям властиво легше сприймати та запам’ятовувати нову інформацію. Саме з цієї причини освоювати музичні інструменти легше у дитинстві.

У Миколаєві є школи для вивчення IT спеціальностей із ухилом у створення стартапів. Навчальна програма таких шкіл спрямована на дітей різних вікових категорій. Починати можна вже із шести років. У стінах школи серйозно ставляться до індивідуалізації проектів. Діти самі навчаються розробляти соціально значущі проекти. Викладачі дають усі необхідні знання для цього. База знань у вигляді, мов програмування, дизайну сайтів, розробка додатків для доповненої реальності, 3D друк та ін дозволяє в майбутньому школяру вже самостійно розробляти та розвивати стартапи. Це хороший та правильний внесок у майбутнє дитини.

Бізнес інкубатор

Раніше Миколаїв уже мав практику проведення проекту, який мав назву “Бізнес інкубатор”. Даний проект корисний для людей з освітою і вже мають уявлення про сферу в якій вони планують розвивати свій проект, для людей, які вже мають свої ідеї. Його суть полягала у допомозі майбутнім засновникам стартапів розпочати свою роботу. Так буває, що людина має унікальну інноваційну ідею, але не знає з чого почати. У циклі тренінгів даного проекту таки вирішувалися всі питання, які можуть виникнути у розробника стартапу. А саме: як правильно організувати свій час, де знайти фінансування, як проводити ділові зустрічі з інвесторами та потенційними союзниками і що найголовніше – фінансування стартового капіталу. У учасників тренінгу є можливість по завершенню фінансування.

За все існування цього бізнес-проекту, йому вдалося успішно реалізувати більше десяти бізнес – ідей.

Comments

.,.,.,.