Вивчення інновацій у Миколаєві

Коли ера великих відкриттів добігла кінця, почався час інновацій. Усе, що було раніше створено, тепер потребує вдосконалення. Миколаїв став частиною інноваційної ери. У місті повсюдно застосовують нововведення в різних сферах діяльності, у тому числі у сфері освіти, а в університетах навчають інновацій та їх застосування. Більше на mykolaiv-trend.in.ua.

Що таке інновації?

Інновації — це нововведення чи впровадження нововведення, яке в змозі забезпечити підвищення ефективності всіх процесів, покращення якості товарів та послуг. Разом з усіма якостями інновацій, вони мають відповідати потребам ринку, соціально — економічними та культурними потребами населення.

Прикладом найпростішої інновації є виведення ринку продукції з новими характеристиками, які можуть задовольнити бажання та потреби покупців.

До інновацій відносять не будь-яке нововведення, а лише те, що має змогу дійсно підвищить якість продукту чи системи. У суспільстві існує думка, що інновації та винахід — це одне й теж. Але це не так. Інновація — це вдосконалення товару, що вже існує, а винахід — це створення абсолютного нового товару «з нуля». Наприклад, інновація — гірський велосипед з перемиканням швидкостей (покращення вже наявного продукту), винахід — сам велосипед.

По своїй суті, інновації це комерціалізація нових комбінацій товару. Вона включає: введення нових процесів, відкриття нових ринків, застосування нових матеріалів, використання нових організаційних форм.

Існують основні типи інновацій: технологічні, соціальні, продуктові, організаційні, маркетингові.

З назв стає зрозуміло у якій сфері використовується кожна з інновацій.

Технологічні інновації використовуються та впроваджуються в процеси виробництва продукту, товару, техніки. Інновації в галузі менеджменту та управління не вважаються технічними.

Соціальні інновації стосуються процесів, що використовуються у сферах обслуговування, педагогіці.

Продуктові інновації стосуються виробництва товарів, а організаційні — систем менеджменту та управління.

Маркетингові інновації застосовують у сфері маркетингових досліджень та складання планів, дослідження ринку, покращення зовнішнього вигляду продукції та шляхів збуту.

З огляду типів інновацій можна вирішити, що в основному інновації застосовуються у виробництві. Але це зовсім так. Інновації повсюдно застосовуються та освіти. Поліпшення освітнього процесу, впровадження нових інструментів для освіти (комп’ютерів, інтерактивних дощок), покращення освітнього процесу. У Миколаєві є кілька шкіл, які вже багато років використовує інновації в навчальному процесі. Наприклад, Загальноосвітня школа № 57, що розташовані на Намиві, упродовж п’ятнадцяти років використовує комп’ютерну техніку в освітньому процесі. Поліпшення інструментів освіти відбувалося з допомогою місцевих меценатів. Зокрема, Олексія Вадатурського.

Де в Миколаєві можна вивчати інноваційні підходи?

Певного навчального закладу, де вивчають лише інновації різних типів та їх застосування у сферах діяльності немає. Але, у Миколаїв існує чотири основні державні виші — Миколаївський національний університет ім. В.О.Сухомлинського (МНУ), Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова (НУК), Миколаївський національний аграрний університет (МНАУ), Чорноморський національний університет ім. Петра Могили (ЧНУ).

МНУ один із найстаріших ВНЗ на півдні України. Створено університет був у 1860-х роках, але працювати ВНЗ почав набагато пізніше — в 1913 році. Причиною був брак вчителів у Миколаєві. Нині ж МНУ здійснює підготовку бакалаврів, магістрів та докторів — філософії. Інноваційний підхід викладають на кожному рівні.

НУК готує спеціалістів у галузі суднобудування, морегосподарського комплексу, економіки. Заснований він був у 1920 році. Головний корпус університету розташований у мікрорайоні з важким минулим — Соляні.

ННАУ головний аграрний університет Миколаївської області, та один із найкращих на півдні України. Головний корпус вишу розміщений на вулиці Георгія Гонгадзе. Щорічно тисячі миколаївців обирають цей ВНЗ для отримання аграрних спеціальностей.

ЧНУ розташований поряд із головним кораблебудівним заводом Миколаєва — завод імені 61-го комунара. Ще один університет міста із широко профільною освітою.

МНУ та ЧНУ представляють класичну освіту, але кожен факультет, поряд зі стандартною програмою навчання, впроваджує інноваційний підхід до матеріалу та кінцевого результату навчання. Наприклад, у МНУ на економічному факультеті вивчають маркетинг та нові методи маркетингових досліджень із подальшим відвідуванням миколаївських підприємств.

НУК та ННАУ мають вузький профіль освіти. Але у своїй сфері вони також надають до вивчення інноваційні методи в кораблебудуванні та аграрному секторі.

Comments

.,.,.,.