Чому стартапи необхідні Миколаєву

Мільйонний прибуток, безумовно, вважається ознакою успішної бізнес-ідеї. Але головний показник успішного стартапу не дохід, а його вплив на майбутнє. Якщо інноваційна ідея здатна змінити майбутнє – це успішний стартап. Зміни, які несуть стартапи, здатні вразити своєю величиною.

Як саме стартапи змінюють місто, в якому вони “народилися”. Більше на mykolaiv-trend.in.ua.

Плюси стартапів для міста

Стартап – основа економіки майбутнього як країни, так і конкретного міста.

Попри те, що у стартапах найчастіше не платять заробітну плату своїм співробітникам, це все одно створює додаткові робочі місця. Особливо якщо бізнес – ідея стане успішною, і його головною ідеєю було масове виробництво продукту. Адже для серійного виробництва будуть потрібні працівники. Також, це ще один шлях отримання додаткових доходів для області у вигляді податків.

Стартапи здатні підвищити престиж міста. Приблизно те саме сталося з Кремнієвою долиною. Кількість компаній, що швидко розвивають інноваційні продукти, принесла всесвітню популярність цьому округу.

Миколаїв усі знають лише, як місто кораблебудівників. Хоча, на цей час у місті не працює жоден суднобудівний завод. Доки заводу імені 61-го комунара поросли деревами.

 Настав час подарувати місту новий образ. І стартапи зможуть впоратися із цим завданням. Але це вже робота для міської влади.

Підтримка уряду є дуже важливою для розвитку стартапів. Під допомогою можна розуміти податкові пільги для бізнесу, що відкриватиметься на території Миколаєва та області. Таким чином стартапи з інших областей приїжджатимуть для розвитку на Миколаївщину.

Корисним для організаторів стартапів було б проведення лекцій зі спеціалістами різних областей. При реалізації інноваційної ідеї підтримка, поради та інформація, може мати більше користі ніж фінанси. Такі лекції можуть влаштовувати миколаївська влада.

Один з основних плюсів стартапів – розв’язання проблем конкретного міста чи області. У Миколаєві вистачає проблем, які треба вирішити.

Які проблеми у Миколаєві можуть вирішити стартапи

Якщо Миколаїв був відомий своїми суднобудівними заводами, то Миколаївська область відома своїми посівними площами. На території області під посівні відносять понад 1,5 млн га. Засівають, переважно пшеницею, соняшником, ріпаком, грецькою, озимою. Миколаївські фермери змушені здебільшого використовувати західні технології, корми, добрива, техніку. На тлі цих фактів виникає потреба стартапів у аграрній сфері діяльності. Сюди можна віднести розв’язання таких проблем, як збільшення врожайності, винахід власних добрив, модифікація наявних тракторів та збиральних машин, з метою зменшення їхнього впливу на навколишнє середовище.

Стартапи у соціальній сфері допомогли б Миколаєву розв’язувати проблеми, пов’язані з доброустроєм міста під потреби людей з обмеженими можливостями. Якщо, приватний бізнес держава зобов’язує облаштовувати пандуси, то в іншому місто мало чим пристосоване до потреб людей з інвалідністю. А про обласні центри взагалі не варто говорити. На Миколаївщині налічують майже 67 тисяч людей з інвалідністю різних форм. Громадський транспорт, вулиці, переміщення містом – все це викликає труднощі у людей із проблемами слуху, зору, з обмеженими можливостями у пересуванні.

У Миколаєві вже було створено стартап із перероблення та утилізації сміття. Але він вимагатиме додаткових інвестицій та масштабного розвитку. Оскільки, у місті є гостра проблема з утилізацією сміття. Міський сміттєвий полігон заповнено вже на 92%. Мерія Миколаєва повідомила, що на полігоні залишилося місця лише для 865 тонн сміття. Крім відсутності місця, міське звалище несе у собі ще й екологічні наслідки. Забруднення повітря, довкілля, підземних вод. Екологічний стартап з перероблення та утилізації сміття міг би зробити Миколаїв одні з найчистіших міст України.

Comments

.,.,.,.