Як стартапи можуть вплинути на Миколаїв

Успіх стартапу вимірюється не тільки величиною фінансових вкладень, а й тим, як він здатний змінити навколишній світ. Можна змінити життя всієї планети. Але найчастіше, майбутнє регіону в якому стартап був створений і розроблений.

Яскравим прикладом успішного впливу стартапу на регіон – є Кремнієва долина. Перш ніж стати головним притулком для мільйонних стартапів і відомих корпорацій, Кремнієва долина була просто яблучним і абрикосовим садом. Але завдяки Роберту Нойсу, та його мікросхемі на кремнієвій підкладці, це місце стало Меккою всіх учених на планеті. Більше на mykolaiv-trend.in.ua.

Створення сприятливих умов для стартапу зробило Гонконг, Сінгапур, Ірландію, Великобританія та США ідеальним місцем для розвитку інновацій.

Соціальна сторона змін

Найприбутковіші стартапи створюються в IT сфері. Через це, багато хто помилково вважає, що стартапи стосуються лише комп’ютерних технологій. Але це не так. Інноваційні винаходи можливі абсолютно у кожній сфері нашого життя. І можуть стосуватися кожного члена суспільства.

Стартап Миколаївського школяра, Івана Селезньова, зміг полегшити життя людей із проблемами зору. Суть стартапу полягає у створенні електронного поводиря для сліпих людей. Розробка шістнадцятирічного хлопця торкнулася соціальної сфери.

Стартапи, на зразок ідеї Івана, здатні зробити Миколаїв одним із найзручніших міст для життя людей з інвалідністю.

Додаток UkrWay було створено миколаївськими умільцями. Його суть полягає у відстеженні громадського транспорту, який оснащений спеціальним пандусом. Тестування програми відбувалося у Миколаєві. І його успіх зміг би полегшити життя мільйонів українців на інвалідних візках. А Миколаїв зробити найгуманнішим містом в Україні.

Розвиток економіки

Стартап – це не просто нездійсненні фантазії, не реальні плани. У майбутньому це реальні, можливі бізнеси. Перше, що дає бізнес – податки та робочі місця.

Щомісяця за допомогу з безробіття до Миколаївського обласного центру зайнятості звертається майже п’ятсот тисяч осіб. Це мешканці Миколаєва та області. Стартапи допомогли розв’язати цю проблему. Бо вони створюють робочі місця.

70% світового бізнесу співпрацює зі стартапами. Аналіз сучасних інновацій дозволяє спрогнозувати які галузі у майбутньому стануть прибутковими. Підтримка розвитку інноваційних розробок дасть змогу залучити до Миколаївської області іноземні інвестиції, іноземний бізнес. А це і додаткові податки, і робочі місця, і підвищення престижу міста та області.

Яскравим прикладом впливу стартапу на економіку – створення Індустріального парку на території Миколаївської області. Інвестиційна група Smart Holding вирішила вкласти гроші у створення індустріального парку з назвою “Наваль парк”. Парк буде являтись логістичним хабом з акцентом на перевалку аграрного сектору. Інвестори планують вкласти у парк 30 мільйонів умовних одиниць. Місцем для будівництва обрали територію Чорноморського суднобудівного заводу. Серед інвесторів є бізнесмени з Туреччини, Північної Африки, Близького Сходу, Єгипту.

Крім основного завдання парку, пропонується будівництво офісів та складів, які зможуть придбати чи орендувати для розвитку бізнесу. Це додаткові надходження до бюджету. Також, парк матиме свою власну залізничну станцію, що дозволить розвантажити станцію “Миколаїв-Вантажний”. Це підвищить пропускну спроможність станції.

Створення Індустріального парку дозволить перетворити Миколаївську область на головний центр морських та транспортних перевезень аграрної продукції на півдні України. Адже, Миколаїв має переваги перед своїми сусідами – Одесою та Херсоном. До створення парку миколаївські фермери, були змушені відправляти свою продукцію через порт Південний Одеська область, що давало свої додаткові витрати. Очікування своєї черги могло тривати тижні.

Індустріальний парк принесе області робочі місця, інвестиції в інші сфери діяльності, податки та багато іншого.

Comments

.,.,.,.