Які професії будуть корисні миколаївцям для створення стартапу

Миколаїв – місто, що динамічно розвивається, яке прагне у просунуте майбутнє. Невіддільною частиною розвитку міста є стартапи. У Миколаєві вже були приклади успішного розвитку інноваційних ідей. Наприклад, Cubomania – один із найприбутковіших стартапів міста, створеного для розвитку дітей.

У місті безперечно є все необхідне для створення та розвитку стартапів: проблеми, які необхідно вирішити, необхідні фахівці, сфери застосування інноваційних ідей. Більше на mykolaiv-trend.in.ua.

Як працює стартап

Створити стартап може кожен. Це і є найпривабливіша сторона стартапів. Але все одно, на шляху створення та розвитку власної інноваційної ідеї є безліч підводних каменів.

З чого складається стартап:

 1. Перше з чого починається будь-який стартап – це визначення проблеми, яку потрібно вирішити. Це рушійна сила продукту, який виробляють. Наприклад, візьмемо проєкт Cubomania. Цей проєкт був створений миколаївськими умільцями. В команду стартапа увійшли працівники Чорноморського національного університету імені Петра Могили. Відомий серед миколаївців, як “могилянка”. У цьому стартапі проблемою, яку треба було вирішити, виступала проблема розвитку у дітей.
 2. Кооперація з іншими фахівцями для розв’язання проблеми. Щоб створити стартап в аграрній сфері, необов’язково бути аграрним фахівцем. Ви можете бути фермером, який бачить проблему, а для її вирішення підключаються агрономи, інженери, маркетологи.
 3. Третій етап на шляху успішного створення стартапу – бізнес-план. Розрахувати успіх інноваційної ідеї дуже складно, тому що вона нова. Реакцію ринку на інноваційний товар не вивчено. І станеться може все що завгодно. Але в стартапах все одно є моменти, які можна порахувати у бізнес-плані. Хоча б, витрати на виробництво товару. Також у бізнес-плані стартапів описують майбутнє товару, цілі, очікувані результати та реакції ринку.
 4. Найбільш хвилюючий етап – фінансування. З бізнес-планом у руках можна сміливо йти штурмувати майбутніх інвесторів. Знайти інвесторів можна серед: венчурних капіталістів, особистих заощаджень, родичів, кредитних та банківських позик, краудфандинг.

Найчастіше стартапи беруть перші інвестиції з особистих заощаджень. Декому щастить, і вони отримують гроші на розвиток завдяки виставкам стартапів, інноваційних інкубаторів тощо. Так, один з найуспішніших стартапів Миколаєва, Cubomania, знайшов свої перші інвестиції завдяки гранту у розмірі 800 тисяч гривень. 

 1.  Пошук команди однодумців так само важливо, як і бізнес-план. Якщо всі попередні пункти людина здатна самостійно реалізувати, то для майбутнього розвитку стартапу необхідна команда однодумців.
 2. Створення веб сайту та оренда офісного приміщення. Це два атрибути, які додадуть вашій задумі серйозності та офіційності.
 3. Ефективний маркетинг – запорука успіху компанії. На цьому заощаджувати не варто. Від правильно визначеної маркетингової стратегії залежить успіх товару.
 4. Залучення та розширення клієнтської бази. Напрацювання нових клієнтів та підтримка свого продукту на слуху у постійних покупців – необхідна складова успішної реалізації створеного інноваційного товару. Створений вами продукт не матиме популярності, якщо ви не заявите про нього.
 1. Вірність своїй меті та ідеї – запорука того, що ваш стартап стане успішним. Розвиток стартапу може бути довгим і не завжди успішним. І бути вірним своїм цілям дозволить не здаватися за перших складнощів.

Які навички необхідні організаторам та команді стартапу

Якщо у вас з’явилася інноваційна ідея, і ви вирішили створити стартап, необхідно знати, які саме спеціальності вам потрібно буде залучити у свою команду. Ця інформація може бути цікавою для майбутніх співробітників стартапів. Можливо саме ваша спеціальність може бути корисною для якогось стартапу.

Для розвитку стартапу потрібна наявність бізнес-освіти, хоча б в одного члена команди. Це необхідно для створення бізнес-плану та розуміння роботи бізнес – моделей.

Як вище згадувалося, для стартапу потрібен свій сайт. Це перша робота для члена команди з IT освітою. До того ж IT стартапи найприбутковіші та найуспішніші.

Від мети стартапу залежить необхідність залучення вузькопрофільних фахівців. Наприклад, для миколаївського стартапу Cubomania, потрібно було залучати IT фахівців та інженерів для розробки інтерактивних кубів. Якщо стартап збирається розвиватися в аграрній сфері, то є необхідність залучати до роботи аграріїв, інженерів для створення прототипної моделі, біологів.

Також необхідним у команді є юрист. Наявність свого юриста дозволити швидко та з мінімальними втратами, вирішувати спірні юридичні моменти. Краще за все, щоб юрист був компетентним у патентному праві.

Де у Миколаєві отримати необхідні знання

Попри те, що Миколаїв не є великим містом – мільйонником. У ньому є достатня кількість вишів з усіма можливими спеціальностями, серед яких є необхідні для стартапів.

У Миколаєві є чотири основні великі ВНЗ:

 1. Миколаївський національний університет ім. В.О. Сухомлинського.

Раніше це був головний педагогічний університет Миколаєва. Готували там вчителів усіх напрямків та категорій. Але, після надання університету статусу Національного, у 2011 році, перелік спеціальностей розширився. В університеті є економічний факультет, який готує спеціалістів у сфері маркетингу, менеджменту, фінансів та бухгалтерського обліку. Випускники стають відмінними фахівцями у сфері бізнес-планування.Біологічний факультет готує спеціалістів у сфері біології, лабораторних досліджень.

 1.  Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова – провідний виш країни, який готує фахівців у галузі суднобудування та суміжних спеціальностей, економіки. З випускників НУК виходять чудові інженери. Здатні реалізувати будь-який задум. А в вузькому профілі – корабельної інженерії – їм немає рівних.
 1. Миколаївський національний аграрний університет випускає спеціалістів у аграрній, інженерній, економічній, фінансовій, маркетинговій сфері та економічній кібернетиці. Є й низка інших спеціальностей, які можуть виявитися корисними для стартапів. Навіть, якщо стартап не має аграрного спрямування, то аграрний університет випускає першокласних інженерів, які здатні збудувати пробну модель будь-якої складності.
 1.  Чорноморський національний університет імені Петра Могили – класичний університет європейського типу зі стандартним переліком спеціальностей. 2015 року на базі університету з’явився медичний інститут, який готує лікарів усіх напрямків. Також випускають чудових біологів.

У Миколаєві є всі можливості для того, щоб знайти необхідних спеціалістів для стартапу. На жаль, у державних університетах не навчають IT спеціальностей на сучасному рівні. Таке можливе лише у приватних школах, які теж є у Миколаєві. ЧНУ має факультет комп’ютерних наук, але програма навчання дуже застарілі. Мер Миколаєва та засновник україно-американської IT компанії, Олександр Сенкевич, закінчив цей університет та факультет комп’ютерних наук. Ще за часів його навчання програма вже була застарілою.

Скільки заробляють співробітники стартапу

Одна з основних відмінностей стартапу та малого бізнесу полягає в тому, що малий бізнес створюється з метою швидкого отримання прибутку, а ось прибуток від стартапу може прийти через роки. Але прибуток від стартапу може бути мільйонним. Багато відомих стартапів оцінили у кілька мільйонів доларів. Так, стартап миколаївця Стаса Матвієнка Advice Wallet оцінили у два з половиною мільйони доларів.

Організатори стартапів найчастіше пропонують своїм співробітникам частку у компанії. Якщо стартап стане успішним, це принесе набагато більше коштів, ніж звичайна зарплата. До того ж, більшість стартапів організовується на особисті заощадження організаторів, і на регулярну зарплату іноді просто не вистачає бюджету. Хоча, якщо йдеться про одноразово залученого співробітника, то його роботу можуть сплатити зі статутного капіталу чи перших інвестицій. 

Comments

.,.,.,.