Як миколаївцям знайти інвесторів для стартапів

Пошук інвестування – це неодмінна частина розвитку стартапу. Без фінансування ідеї так і залишаються мріями та начерками у блокноті. Часто молоді стартапери стикаються на цьому шляху із перешкодами. Миколаївські стартапи не є винятком. Як же знайти інвесторів, і де ховаються каверзи. Більше на mykolaiv-trend.in.ua.

Під час пошуку фінансування стартап проходить різні етапи. Так звані раунди. Іноді ці раунди ходять по своєрідному колу. Адже отримання інвестицій потрібно стартапу протязі усього його життя. Рідко коли початкового внеску достатньо для повноцінної реалізації проєкта.

Інвестиції потрібні на першому етапі розвитку стартапу. На створення пробної моделі, запуск виробництва, на тестовий етап. Коли стартап починає розростатися, потрібні великі інвестиції. Де ж миколаївським стартапам отримати бажане вливання капіталу?

Всеукраїнські гранти

Перше джерело, звідки стартапи беруть початковий капітал – особисті заощадження засновників. Сюди можна зарахувати банківські позики, кредити, допомогу родичів та близьких. Якщо власних коштів немає, то можна спробувати отримати грант.

Існує шість грантових програм, створених урядом. Це програми для підтримки та розвитку малого та середнього бізнесу. Всі грани є частиною єдиного проєкту єРобота. Мінімальний грант за цією програмою становить 250 тисяч гривень, а максимальний – 8 мільйонів гривень. Намагатися отримати фінансування можуть проєкт и будь-якого напряму та розміру. Під розвиток ІТ сфери виділено 1,8 мільярда гривень.

Ще один фонд грантів – “Це крафт”. Отримати фінансування від цього фонду може будь-який український стартап. Фонд висуває свої умови, але вони цілком реальні для виконання.

Для “зелених стартапів” було створено окремий фонд. Якщо у миколаївців з’явиться ідея екологічного стартапу, можна спробувати отримати інвестиції з цього фонду від GCIP Ukraine. Призовий фонд складає до 15 тисяч доларів.

Крім Українських фондів, фінансування можна отримати з Європейських фондів. Отримання інвестицій відбувається на конкурсних засадах.

Для жінок – підприємців було засновані окремі фонди. Вони створені з метою підтримки жінок у світі бізнесу.

Інвестування в Миколаєві

Головне управління статистики на Миколаївщині підрахувало, що в середньому на одного миколаївця припадає понад п’ять тисяч гривень інвестицій. Основну частину інвестицій, понад 60%, становили власні кошти підприємців.

За даними Forbes, Миколаїв входить до п’ятірки найкращих міст для ведення бізнесу та інвестування. Також, місто зайняло перше місце у категорії кращих міст середнього розміру по економічної ефективності, згідно з відділом аналітик Financial Times.

У Миколаєві, як і в будь-якому іншому місті, стартапи можуть скористатися банківськими позиками та займами. З недавніх пір у місті почало діяти Агентство розвитку Миколаєва. Це своєрідний місток між бізнес-ідеєю та інвестором.

Агентство розвитку допомагає стартапам створити успішну бізнес-модель, пропонують всіляку допомогу для розвитку проєктів. За час існування Агентства було реалізовано 16 миколаївських ідей різного спрямування. Для цих стартапів було залучено понад два мільйони гривень.

Щоб створити успішний бізнес-проєкт, засновники стартапу можуть звернутися за допомогою до Ресурсного центру громадських ініціатив у Миколаєві. Центр допомагає створювати проєкт, проводить освітні тренінги та лекції. Під їхнім крилом було реалізовано 26 проєктів. Серед них був проєкт з роздільного збору та утилізації сміття в Миколаєві.

Ще одним місцем, де стартап може знайти свого інвестора – бізнес – інкубатор. У Миколаєві є одна така організація. Знаходиться вона на вулиці Велика Морська, 52. Бізнес-інкубатори допомагають доопрацювати наявну ідею, створити першу презентацію та виступити перед майбутніми інвесторами.

Comments

.,.,.,.