Про фільм “Миколаїв. Хроніки протесту”

Якщо ви полюбляєте дивитися пізнавальні фільм з історичним змістом про рідний край, тоді однозначно радимо вам подивитися стрічку “Миколаїв. Хроніки протесту”, яка розповідає саме про наше місто і про одну з героїчних (і водночас трагічних) сторінок життя нашого міста, розповідає сайт mykolaiv-trend.in.ua.  

Стрічка про те, як відстоювали український Миколаїв 

2

“Миколаїв. Хроніки протесту” – це фільм про те, як невеликій групі людей вдалося відстояти український Миколаїв, не давши створити “Новоросію” на Півдні України. Героїм цих людей, які боролися і відстоювали інтереси свого народу, – ось ключова тематика стрічки. Їхньому духу та силі волі можна тільки позаздрити.  

В основу фільму “Миколаїв. Хроніки протесту” лягла відео-фото хроніка – тогочасні зйомки місцевих телекомпаній та приватних осіб, а також інтерв’ю з найактивнішими учасниками подій. Це саме ті сумні і тривожні події, які відбувалися в Україні в 2014 році, які назавжди змінили життя українців і розпочали нову сторінку в історії нашого народу.  

Стрічку було створено до річниці Майдану – відзначали шосту річницю Революції Гідності. Над фільмом працювала українська режисерка Жанна Максименко-Довгич, вона ж і стала авторкою сценарію для стрічки. Продюсерка ж фільму – Оксана Янішевська.  

3

Зазначимо, що Жанна Максименко-Довгич – це знана молода українська режисерка, яка творить фільми про рідний край – є в режисерки ще одна творча робота про південну Україну – це стрічка “Вихідний”. Це фільм про те, як в південному українському місті люди вийшли відзначити важливе державне свято. Старі та нові символи, пошук ідентичності та можливість порозуміння між людьми, які, хоч і живуть на сусідніх вулицях, проте стають все далі й далі одне від одного – ось про що ця стрічка.  

“Вихідний” – це портрет нашого міста і, відповідно, портрет тих людей, які в ньому живуть. Це фільм, який розповідає нам про пошуки ідентичності на тлі нової війни в нашій країні й тектонічних змін у країні. Тому як наслідок зміни відбуваються і у свідомості людей. Чи можна й далі жити, застрягши однією ногою в радянському минулому, а іншою – крокуючи в Європу? Спробуймо поставити це питання самі собі, переглядаючи фільм про наш край і про наболіле.  

Обидва фільми талановитої режисерки заслуговують на увагу глядачів, адже, не знаючи історії рідної землі, не можна сподіватися на мальовниче майбутнє.  

Comments

.,.,.,.