Бджолиний стартап на Миколаївщині

Стартапи бувають різними і ніколи не знаєш, яка ідея принесе успіх та славу, а головне – користь для суспільства, пише сайт mykolaiv-trend.in.ua. Ідеї можуть бути найоригінальнішими і найнесподіванішими, і як доказ тому – цікавий “бджолиний” стартап від мешканців Миколаївщини.  

Вуликовий бренд на Миколаївщині: стартап від пасічників 

2

Так, в селі Петрівка на Миколаївщині об’єднали свої зусилля пасічники, які добре знаються на виготовленні вуликів і мріють продавати мед під власним брендом. Хоч спершу на створення кооперативу підприємці не хотіли наважуватися, та їх переконала громада. До того ж, ОТГ мала отримати грант на покращення інфраструктури, але умовою перед миколаївцями було створення кооперативу. Тому й заснували кооператив, та ще й – медовий.  

А все починалося з простого – пасіка для миколаївців була простим захопленням, і працювали сільські стартапери спочатку просто для себе. Виготовляли бджолині будиночки і збирали мед для себе, а вже Миколаївська громада переконала пасічників об’єднатися – і вони погодилися та прийняли пропозицію від сільської ради, та ще й отримали приємний бонус – приміщення для роботи, яке знаходиться в селі Петрівка.  

4

Звісно ж, у звичайних сільських пасічників не було коштів на закупівлю обладнання, однак гроші вони все ж знайшли – в цьому їм допомогли американці, які частково оплатили вартість кількох верстатів по дереву. Тож завжди можна сподіватися на допомогу небайдужих людей і деколи достатньо мати хорошу ідею і трішечки бажання докласти, аби вдало її реалізувати.  

Пасічники-стартапери з Миколаївщини на цьому зупинятися не будуть – колись вони мріють продавати мед під власним брендом, налагодити постійне виробництво – чоловіки вже розпочали вивчати рецепти десертів з меду з шоколадом або ж горішками. Вулики ж тут бувають кількох видів – деякі пасічники роблять для себе, деякі ж на продаж.  

Ось так миколаївські стартапери показують приклад того, як зі звичайного дозвілля можна зробити непогану справу, яка може ще й приносити непогані кошти. Для всіх пасічників Миколаївщини ці хлопці приклад того, що й на селі можна придумати круту ідею, яка знайде підтримку і допомогу громади. Тож не варто боятися і часом можна ризикнути, щоб зробити з улюбленої справи справжній бізнес.  

Comments

.,.,.,.