“Серце під мундиром”: фільм про життя та тяжку долю миколаївця Миколи Аркаса

Якщо когось з миколаївських старожилів попросити назвати сім’ю, що найбільше характеризує Миколаїв та становлення “міста корабелів”, то більшість назве династію Аркасів. Дійсно, не одне покоління Аркасів прославило Миколаїв та приймало активну участь у його розвитку та становленні. Саме тому городяни дуже шанують цей рід. Проте відомими миколаївці стали не лише на батьківщині, але і далеко за її межами, повідомляє “mykolaiv-trend.in.ua”

Життєвий шлях письменника та композитора Миколи Аркаса

1

Старший син засновника династії Аркасів – Микола Аркас народився у 1853 році у Старій Богданівці, що неподалік від сучасного Миколаєва. Він був дуже освіченою та вихованою людиною. Навчався у Петербурзі в Імператорському правовому училищі, а також приватній гімназії в Одесі. Як і його батько, адмірал Чорноморського флоту, він займався військовими справами, а у вільний від служби час самостійно навчався грати на музичних інструментах. 

Микола Аркас офіційно пішов у відставку в 1881 році і почав займатися розвитком культурної сфери. У Миколаєві він заснував та очолив організацію “Просвіта”, а також власним коштом відкрив школу, де відбувалося навчання українською мовою. На жаль, Микола Аркас прожив всього 56 років та помер у рідному місті. 

Проте своїм нащадкам він залишив доволі багатий спадок. У 1890 році Микола Аркас написав першу оперу до поеми Тараса Шевченка “Катерина”. Саме вона і принесла миколаївцю славу. 

Одеська кіностудія знімає художньо-документальний фільм про Миколу Аркаса

1

У 2021 році стало відомо, що Одеська кіностудія вирішила зняти художньо-документальний фільм про життя та службу Миколи Аркаса, а також за мотивами тієї самої “Катерини”, Зйомки стартували у січні місяці. Режисери зізнаються, що мороз створив ідеальні умови для зйомок фінальної частини картини. В перший же знімальний день було зіграно фінал – у відчаї Катерина стрибає в ополонку та покінчує життя самогубством. Роль головної героїні зіграла одеська актриса Ганна Дочева. 

У картині можна буде побачити і самого Миколу Аркаса. Роль військового та композитора зіграє відомий одеський ювелір Степан Мацюк. Головною причиною, чому на роль було запрошено не професійного актора, а ювеліра, стала феноменальна схожість Аркаса та Мацюка. Саме вона і вразила режисерів. Вони вважають, що таким чином можна буде досягти максимальної реалістичності картини.  У лютому 2021 року було завершено зимову частину зйомок картини “Серце під мундиром”. До роботи сценаристи та режисери планують повернутися вже у жовтні-листопаді, щоб відтворити всю хронологію подій за Шевченківською “Катериною”. 

Варто зауважити, що над створенням документальної картини разом із Одеською кіностудією працює ще й місцевий Національний Академічний театр опери та балету. Прем’єру фільму планують випустити спеціально до 130-річчя з моменту написання тієї самої опери “Катерина”. У широкий загал фільм вийде вже у 2022 році. Миколаївці з нетерпінням чекають на продовження зйомок та  сподіваються на приголомшливий результат роботи. 

Comments

.,.,.,.