Як отримати інвестиції у власний стартап у Миколаєві

У сучасному світі все більше людей обирають відкриття власної справи замість щоденної роботи на підприємстві чи державній установі. У деяких є лише ідея, а інші вже зробили перші кроки у створенні власного бізнесу. Одним із найпрогресивніших та найперспективніших форматів нині є стартап. Всіх початківців об’єднує одне запитання – де взяти гроші на розвиток у Миколаєві? Далі на “mykolaiv-trend.in.ua” розповімо, які існують шляхи фінансування стартапів. 

Шляхи фінансування бізнесу 

1

Спеціалісти розповідають, що нині є три основні способи отримання інвестицій для розвитку власного бізнесу. Перший із них класичний – гроші акціонерів та засновників ідеї. Вони і є тим статутним капіталом, що використовується для реєстрації на першому етапі. Якщо ж наявних ресурсів у бізнесменів недостатньо, то на допомогу прийде кредитування. Проте у цьому випадку гроші необхідно буде повернути банку і з чималими відсотками. 

У випадку співфінансування інвестор розподіляє разом із авторами ідеї, підприємцями не лише прибутки від її реалізації, але і можливі збитки. Саме тому дуже важливо ще на етапі планування оцінювати, як не лише фінансово, але й інтелектуально цей інвестор може посилити команду. Таким чином ви юридично підтверджуєте власні бізнес-стосунки, які існуватимуть стільки ж, скільки і сама компанія. Тож експерти радять шукати саме партнерів. 

Зауважимо, якщо підхід з інвестиціями цілком підійде для розвитку класичного бізнесу, то на відкриття ризикованого краще утриматись від кредитування. Вся справа у тому, що ризик того, що бізнес не почне розвиватися та приносити прибуток, дуже високий. Взяти кредит та почати бізнес у сфері, в якій ви ще не розбираєтесь та не маєте жодного досвіду – це дуже погана ідея. Людина ризикує не лише втратити гроші, а ще й опинитися у борговій ямі. У більшості випадків фінансові консультанти рекомендують починати бізнес із мінімум вкладень, а фінансуватись він буде за рахунок залучення клієнтів та реалізації кінцевого продукту. 

Як відкрити стартап з нуля

1

У бізнесі існує вислів: хороший стартап – голодний стартап. Якщо інноваційну ідею повністю профінансувати від розробки і до реалізації, то самі засновники розслабляться і не дадуть на виході максимального результату. Саме тому перший бізнес потрібно максимально старатися відкрити без інвестицій. Цей фактор змушуватиме початківців рухатися вперед. Ще одним важливим фактором є те, якою буде частка бізнесу стартапера після залучення інвестицій. Якщо ви маєте лише ідею, але ні фінансово, ні організаційно не вкладається в її реалізацію, то і частка у готовому бізнесі буде малою. Якщо ж стартап вже запущено і він навіть мінімально функціонує, то в разі залучення інвестора, ви стаєте з ним на одному рівні. 

Зважаючи на те, що кредитування  та інвестиції є не найкращими засобами для виведення стартапу на рівень бізнесу, всім початківцям варто звернути увагу на гранти. Нині існує величезна кількість міжнародних організацій, що спрямовують свою діяльність на підтримку підприємництва. Для того, щоб отримати фінансову підтримку, стартаперам потрібно написати проект та представити його, а далі шукати підходящого грантодавця. 

Comments

.,.,.,.