Як вибрати блок живлення для ноутбука в Миколаєві?

 

Необхідність в купівлі нового блоку живлення для ноутбука з’являється, як правило, у двох випадках, коли оригінальний пристрій зламався або необхідний ще один прилад для роботи, щоб не носити з собою старий блок.

 

У цій статті ми розповімо, як вибрати новий блок живлення для вашого девайса та якими критеріями й правилами при цьому керуватися.

 Навіщо ноутбуку блок живлення?

Щоб це з’ясувати, визначимося з функціями блоку живлення (адаптера) і вирішимо, чи так вже він необхідний.

Ви напевно знаєте, що ноутбук працює у двох режимах  — від електромережі та батареї, яку періодично потрібно заряджати. Тобто й у першому, й у другому випадку для роботи ноутбука знадобиться електрика. Таким чином, блок живлення в ноутбуках виконує дві функції, перетворювача електроенергії з мережі в робочу та зарядного пристрою для батареї.

Сучасний блок живлення для ноутбука — це компактний прилад, що складається зі шнура живлення з вилкою для підключення до мережі 220В і боксом, в якому знаходяться перетворювачі напруги.

Слід знати, що блоки живлення від різних виробників відрізняються роз’ємами та певними технічними характеристиками. При цьому якщо у вас кілька девайсів, щоб не підбирати до кожного з них окремий пристрій, можна купити універсальний блок живлення для ноутбука.

Як правильно вибрати?

Почнемо з того, що, щоб правильно вибрати блок живлення — потрібно знати технічні характеристики оригінального, які зазвичай знаходяться на наклейці, на його поверхні. Найважливіші з них: вихідна напруга в Вольтах (V) і сила струму в амперах (A). До речі, ця інформація може дублювати на “дні” ноутбука.

Чому ці показники важливі? Наприклад, вихідна напруга для ноутбуків коливається в діапазоні від 15 до 20 вольт і якщо ви, раптом виберіть блок живлення 6 в, то він просто не буде працювати.

Важливо також звернути увагу на форму роз’єму, оскільки іноді одні й ті ж виробники роблять їх різними.

Порада: збираючись в магазин за блоком, візьміть з собою старий або в крайньому разі сфотографуйте роз’єм на блоці та самому девайсі.

Так, і ще один момент — потужність адаптера може бути вище, ніж потрібно (це навіть вітається), але ні в якому разі не нижче.

Якщо ви збираєтеся купити універсальний блок живлення, що підходить по характеристиках до вашого ноутбука, пам’ятайте, що не всі моделі адекватно працюють з неоригінальними адаптерами, тобто пристрій буде функціонувати, але при цьому батарея залишиться незарядженою.

 Правила користування блоком живлення

Головне правило користування адаптером — ніколи не підключайте прилад до мережі, що не відповідає його параметрам напруги або частоти.

Далі, блок живлення не можна накривати чим-небудь або поміщати його в вузькі, закриті місця без доступу повітря.

Не намагайтеся ремонтувати адаптер, якщо ви непрофесіонал, а також стежте, щоб прилад знаходився в чистому та сухому місці. Бережіть його від попадання вологи.

Якщо ви не користуєтеся ноутбуком або на вулиці почалася гроза, вимкніть блок живлення від мережі.

При підключенні, спочатку з’єднайте адаптер з ноутбуком, а потім включайте його в мережу.

Comments

.,.,.,.