Плагіат є плагіат: “95 Квартал” недолуго виправдався за вкрадені у миколаївських коміків жарти

 

Дві провідні студії сміху в Україні не поділили жарт про алфавіт. Фігурантами гучного скандалу про плагіат на сцені стали миколаївське “Дизель  шоу” та іменитий “95 Квартал”. Виявилось, що криворізькі коміки виконали на сцені номер, ідентичний до того, з яким виступали “Дизель шоу” ще в 2015 році. Миколаївці порівняли сценаристів з мишами, які з’їли зерно з державного резерву, адже ті не знайшли нічого кращого, як просто перезняти слово в слово їх номер. При цьому про авторське право у “95 Кварталі” забули. У підтвердження своїх звинувачень актори надали відео обох виступів, пише mykolaiv-trend.in.ua.

 Прихильники миколаївського колективу, що давно став улюбленцем українців, обурились такою поведінкою іменитого “95 Кварталу” та стали на підтримку “Дизель шоу”. Серед найпопулярніших порад був бойков криворізьким комікам від глядачів та створення власної політичної партії “Дизель народу” і висунення Єгора Крутоголова в президенти, але миколаївці зауважили, що вони поза політикою і завжди з народом. 

Як на звинувачення  у плагіаті відповіли в “95 кварталі”

“Дизель шоу” звернулися за поясненнями до керівництва “95 Кварталу”, але ті не поспішали відповідати. В той же час Артем Гагарін Михайліченко у коментарях до допису у соціальній мережі заявив, що миколаївці себе накрутили і зауважив: Просто не думали, що ви також книги читаєте”. Кварталівці стверджують, що свій жарт взяли з книги “Аля, містер Блот и буква “Z” 2013 року випуску. 

2

Дійсно, у книзі є жарт зі схожим мотивом, але він дуже відрізняється від того, яку сценку в 2015 році відзняли “Дизель шоу”. В той же час сучасний номер “95 Кварталу” один в один цитує виступ миколаївців, а не вищезгадану книгу. Хоча криворіжці згодні з висловом, що хороший жарт можна написати один раз, а от вкрасти декілька. Вони стверджують, що другими скористались нагодою та переписали жарт на свій лад

43

Миколаївці заявили, що після уходу Зеленського в політику, “95 квартал” нікому редагувати 

На такий коментар Артема Михайліченко “Дизель шоу” відреагувало доволі різко і зауважило, що їх колеги по цеху порушили принцип пускати в ефір тільки те, чого не було раніше. Даний номер миколаївців один із найбільш повторюваних у виступах і в Україні, і за її межами, в Канаді та Америці. Також миколаївці натякнули на те, що після уходу Володимира Зеленського в політику,  “95 Квартал” значно здав свої позиції і редагувати те, що виходить в ефір нікому. 

“А ваша редактура “прохлопала”. Напевно, після відходу Володимира Олександровича в політику – і редагувати ваше шоу нікому, тому і пропускають чужі номери! Можливо, вашому шоу завадила відсутність глядачів в залі – вони б точно помітили, що показуєте чуже”, – заявило “Дизель шоу”. 

4

Нині прихильники обох гумористичних шоу пристали на сторону своїх кумирів та звинувачують “95 Квартал” у плагіаті або захищають криворіжців, вказуючи що вони значно успішніші за миколаївців. 

Поки одні сперечаються, хто в кого вкрав жарт, інші глядачці наголошують, що вирішити спір може тільки суд та експертиза яка підтвердіть або спростує плагіат. Чи буде “Дизель шоу” витребувати таку експертизу поки невідомо. Так само під питанням залишається, чи продовжить “95 Квартал” виступати зі скандальним номером.  

Comments

.