Квест “Загублений ордер” та опудало отруєного снігового барсу із зоопарку: чим дивує миколаївців краєзнавчий музей

 

Більшість миколаївців вважають похід до музею доволі нудним способом провести час, а екскурсію порівнюють із уроком історії в школі, але така думка хибна і її з упевненістю розвінчує обласний краєзнавчий музей. Після реконструкції “Старофлотські казарми” продовжують удосконалюватись. Під час карантину всі охочі могли “прийти” до музею онлайн, а після відкриття працівники постійно готують для відвідувачів щось цікаве, пише mykolaiv-trend.in.ua.

Квест “Загублений ордер”

Останні роки серед миколаївців все більше набирає популярності проходження різноманітних квестів, під час яких необхідно розгадати головоломку. У Миколаївському обласному краєзнавчому музеї всі бажаючі також можуть приєднатися до розваги, основаній на реальних подіях. З 20 липня у музеї проводиться квест “Загублений ордер”. Відвідувачам необхідно буде здобути шифр та ключ, відкрити таємну скриньку та повернути Григорію Потьомкіну його загублений ордер. Це ніщо інше, як документ про заснування славного міста корабелів Миколаєва. 

Проходження захоплюючого та пізнавального квесту стане приємним бонусом, адже участь у розвазі входить до вартості вхідного квитка. Пройти квест та дізнатись більше про рідне місто можна всією сім’єю. 

Колишній мешканець миколаївського зоопарку сніговий барс оселився у музеї

2

У 2016 році миколаївський зоопарк сколихнула жахлива новина – улюбленця відвідувачів снігового барса Гаспара та пуму  отруїли. У вольєри підкинули отруєне м’ясо, тож дивовижні хижаки загинули. Проте миколаївці все ще можуть побачити цього кота, адже в нього з’явився новий дім – краєзнавчий музей. Нещодавно опудало Гаспара виставили у одному з залів в рамках проекту “Виставка одного експонату”. 

Науковий співробітник відділу природи краєзнавчого музею Анастасія Крилова повідомила, що більшість експонатів зберігаються у музейних фондах, тому вони не виставляються, хоча і варті уваги. Для того, щоб ознайомити відвідувачів із цікавинками, було вирішено представляти експонати на “Виставці одного предмета”, яка змінюватиметься кожні три тижні. Одним із таких експонатів і стало опудало снігового барса. 

Виставка одного предмета

3

З 15 липня по 5 серпня всі відвідувачі музею зможуть побачити ще один унікальний предмет – кратероподібну посудину. Її було знайдено на дні морі  неподалік від Кінбурнської коси два роки тому під час міжнародної підводної археологічної експедиції під керівництвом Герасимова. Вона проводилась на місці загибелі античного вітрильника. Вчені вважають, що кратероподібну посудину було виготовлено в Аттіці на початку ІІІ сторіччя до нашої ери. Дана археологічна знахідка стала предметом бурхливих дискусій серед науковців, адже прямих аналогів їй немає. 

Нагадаємо, що раніше на “Виставку одного предмету” у краєзнавчому музеї потрапляли ваги Безмен, Жозера Беранже та Рюміна, загадковий археологічний експонат латерна та ще багато цікавих експонатів. 

Працівники з радістю чекають на відвідувачів та готові провести не просто екскурсію, а справжню подорож в історію краю, культури, зброї та історії міста. 

Comments

.