“Я п’ю за мить!..”: в Миколаєві показали виставу за поезіями Вінграновського

 

Студенти Миколаївського муніципального академічного коледжу зіграли у виставі за віршами Миколи Вінграновського.  

7 листопада українська громадськість відзначає 85-річчя відомого україїнского поета, уродженця Миколаївщини, Миколи Вінграновського. Цю дату студентський театр “Покоління” муніципального академічного коледжу вирішив відзначити виставою за творчість поета “Я п’ю за мить!..”, пише mykolaiv-trend.in.ua.

В основу сценарію його авторка, викладачка коледжу й актриса росдраму Марина Васильєва (Нікітіна) поклала найкращі ліричні твори Миколи Вінграновського. Зазначимо, що постановка розрахована на шкільну аудиторію. Вона нетривала. Також має камерний характер, може бути показана навіть у класі. Для автора сценарію і режисера працювати над подібною виставою було своєрідним викликом. Адже потрібно було передати всі почуття, що заклав у своїх поезіях Микола Вінграновський. 

“Поетичні твори Миколи Вінграновського емоційно дуже насичені, в них багато пристрасті, конфлікту, життєвих крайнощів. Від кохання до ненависті, від ніжності до жорстокості – його літературний доробок сповнений контрастів. Це надзвичайно цікаво для відтворення на сцені. Актори весь час нашої вистави перебувають у шаленому вирі почуттів, що змінюються раптово і не дають можливості перепочити хоча б хвилинку. Цей вир – наче клітка, тісний простір, з якого непросто знайти вихід. Ліричний герой іде шляхом помилок, але наприкінці таки знаходить той самий єдиний вихід – він робить вибір на користь справжнього кохання. Творчість Вінграновського – це натхненна гра з образами. Символи, знаки, метафори, – ми дотримались художнього напряму, який пропонує автор, отже, наша вистава не побутова. У ній немає випадкових рухів, ракурсів, імпровізаційних мізансцен: все прораховано і відповідає змісту, який хочемо донести до глядача”, – розповіла авторка сценарію і режиссерка Марина Васильєва (Нікітіна).

Для акторів-аматорів гра у цій виставі теж стала своєрідним випробуванням. Виконавець єдиної чоловічої ролі у виставі Сергій Попов назвав цю роботу перформансом, який він разом з акторками творили на сцені. 

“Вистава, як дійство, емоційно сильна, пролетіла  як хвилина життя. Це було як одне море, одна хвиля, – глядачі та актори! Ми дивились у зал і бачили очі і серця глядачів, а вони напоювали нас енергією, і ми разом творили цей перфоманс. Вінграновський надзвичайний митець і це його задум – так феєрично донести істину любові до людей. Мені особисто, як виконавцю, вистава сподобалась своєю неординарністю і тим, що вона штормить почуттями!” – поділився враженнями Сергій Попов. 

Виконавиця рокової жінки Наталя Волошина зауважила, що гра у виставі викликає у неї змішані почуття, адже вона – людина емоційна. Причому Наталі довелось грати кохання до головного героя. 

“Процес постановки вистави і роботи над роллю був цікавий і неоднозначний, виникали різні змішані почуття. Твори нашого земляка Миколи Вінграновського дуже образні і чуттєві. Я – людина емоційна, тому змогла відчути і пропустити через себе всю біль моєї героїні. Працювати було легко, так як у нас злагоджений колектив та завдяки професійній роботі нашого педагога і режисера Марини Васильєвої, яка допомогла нам побачити в повній мірі картину дії того, що відбувається в запропонованих автором обставинах з акцентом на дрібниці, які  мають велике значення і сенс. За один місяць народилась вистава, яка за відгуками глядачів з перших хвилин тримає в напрузі, бере за душу і змушує пережити ті ж почуття, що відтворюють актори на сцені”, – розповіла Наталя Волошина. 

Вистава “Я п’ю за мить!..” знайшла своїх поціновувачів. А режисерка Марина Васильєва (Нікітіна), яка нещодавно була визнана кращим викладачем Миколаєва в номінації  “Професійна (професійно-технічна) освіта”, отримала відповідне свідоцтво. 

Comments

.,.,.,.