Миколаївські художники-графіки показали містянам “Ілюзію реальності”

 

 

У Миколаєві в на базі творчої локації “Етносвітлиця”  відкрилась виставка графіки “Ілюзія реальності”. Більше на сайті mykolaiv-trend.in.ua.

6

Свої роботи – 60 графічних творів  на експозиції представили 13 художників творчого об’єднання “Прибужжя”. Цей вид мистецтва для виставки голосуванням обрали самі миколаївці. Навесні, під час локдауну Центр народної творчості провів черговий етап проєкту “Диптих-Арт”. Через карантинні обмеження він відбувся онлайн.

“Обласна виставка графіки “Ілюзія реальності” – це не просто виставка. Це результат роботи виставкового творчого проекту “Диптих-Арт”. Адже у квітні місяці на сайті обласного центру було онлайн-голосування цього виставкового проєкту, де скажімо так сперечались, конкурували дві теми: живопис і графіка. Перемогли за підсумками голосування художники-графіки”, – розповіла голова ТО “Прибужжя” Валентина Кривцова. 

Підсумкову виставку вирішили зробити в реалі, дотримуючись всіх обмежень “червоної” зони: маски, сертифікати про вакцинацію і санітайзери. 

Запросити гостей до “Етносвітлиці” була ще одна причина. Цій творчій локації, яку вже зацінили майстри народної творчості і глядачі, виповнився рік. 

“Минулого року саме до Дня працівників культури і аматорів ми відкрили “Етносвітлицю” в нашому обласному центрі народної творчості.  Вже минув рік. Тому до цих подій ми присвятили дві виставки. Це було соломоплетіння майстрині Тетяни Кравець.  І друга виставка – графіка. Я думаю, що ми здивували наших шанувальників, тому що в такому форматі ми ще не робили виставки. Все-таки більш креатив, стилізація цікава”, – прокоментувала директор обласного Центру народної творчості Наталія Баштова.

Оформлення виставки дійсно здивувало постійних відвідувачів “Етносвітлиці”. Як відомо графіка – це в основному поєднання двох кольорів: чорного і білого. Тож і виставку оформили саме чорно-білим декором.  Тут можна побачити інсталяції з газет і  чорних парасольок. В центрі 3D-композиція “Гра в шахи” майстрині Наталії Мазур, де поєднано ткацтво і сучасне мистецтво. 

0

Все це чорно-біле декорування вдало поєднується з роботами художників. Так, наприклад, ліногравюри Любави Запісочної розмістили в книжках. Адже, часто саме ліногравюру використовують книжкові ілюстратори. 

6

Марія Гаврилюк малює кульковою ручкою. Її малюнки лежать на столі, наче художник ще повернеться і домалює. Поряд розмістились графічні роботи Михайла Карабутова. В якості фарби художник використав рідкий шоколад і каву. Тож вони ще додають експозиції аромату. 

Серед учасників, як відомі в Миколаєві художники-графіки, так і новачки в цій техніці. Портрети Василя Нікітіна пізнають одразу, як і картини з тополиного пуху Інни Данченко. 

Хто купував книги миколаївських видавництв, обов’язково міг побачити ілюстрації Любові Ніколаєвої. Днем працюючи художником гримером в російському театрі, вночі Любов Ніколаєва бере папір, туш і перо і створює неординарні, міфічні сюжети. З 1982 року художниця працює в техніці точкової графіки. А от на запитання, звідки бере теми для картин, відповіла наступне. 

“Вони не вигадуються. Швидше за все ці сюжети мене використовують, щоб я їх намалювала. На чистому білому аркуші я просто виглядаю їх, вони напрошуються самі. Або, коли вже все намальовано, я розумію, що там зображений окремий період мого життя”, – розповіла художниця Любовь Ніколаєва. 

Серед новачків в графіці – художниця Олена Козявко. Навесні в проєкті “Диптих-Арт” вона презентувала свої живописні роботи. Але графіка її так надихнула, що вирішила й собі спробувати. 

“”Без графіки не може бути ні один вид мистецтва, бо вона є основою. Також вона, мабуть, найперший вид мистецтва. Тому мені захотілось прийняти участь в цій виставці. Це нові роботи. дуже люблю квіти. Мабуть мої роботи не такі затратні по часу. Я дуже люблю лінію. Це порив якийсь”, – діліться своїми враженнями від роботи над картинами Олена Козявко. 

Виставка триватиме до 8 грудня 2021 року. Відвідати її можна безкоштовно, але за попереднім записом. При собі мати маску, сертифікат про вакцинацію або свіжий ПЦР-тест. 

66

 

 

 

 

 

Comments

.,.,.,.