“Пропускала через себе весь біль”: миколаївська художниця зображує міста України, якими пройшлась війна

Повномасштабне вторгнення росії в Україну вплинуло й на мистецтво. У мережі почали з’являтися роботи художників, які зобразили війну через призму карикатур, логотипів міст-героїв. Своє бачення міст України, які потерпали і потерпають від бойових дій, показала й миколаївська художниця Вікторія Наумова. Більше на mykolaiv-trend.in.ua.

Як прийшла ідея показати міста через жіночі долі, мисткиня розповіла телеканалу “Суспільне: Миколаїв”

І прийшла війна

Для Вікторії Наумової зустріч з війною відбулася на Київщині. Художниця разом з родиною мешкала неподалік від сумнозвісних Ірпеня й Бучі. За словами Вікторії їх постійно обстрілювали. Через це художниці разом з дитиною довелось чотири дні провести у підвалі. Далі слідувала евакуація до Польщі. 

Рішення виїхати за кордон далось жінці нелегко. Але на руках у Вікторії була дитина та батьки. Їх вона напередодні новорічних свят привезла з Миколаєва. Відповідальність за близьких людей стала вирішальною. Родина виїхала за кордон. 

Перші малюнки – Буча й Миколаїв  

Вже в Польщі Вікторія Наумова дізналась про звільнення Київщини від росіян. Тоді ж їй розповіли про знущання над мешканцями Бучі. Як розповіла художниця, попри те, що частково знала про Бучанську трагедію, морально вона виявилась не готовою дізнатись всю жахливу правду. Тоді й з’явився перший малюнок. 

Основою послугувала робота, яку мисткиня розпочала задовго до повномасштабного вторгнення росії. Тож вона вирішила її доробити і дещо змінила.

У стіл Вікторія вирішила не малювати. Відновила свій блог в інстаграм. Там і розмістила ілюстрацію. На якусь популярність не очікувала. Але її робота знайшла відгук в українців. 

Тож вирішила продовжувати. Наступним став рідний для мисткині Миколаїв. Як вона розповіла, спонукала до написання цієї картини суперечка щодо російськомовності. Особливо, коли це торкнулось біженців, які розмовляють російською. Вікторія зазначила, що підтримує перехід на українську і сама нею розмовляє. Але в стресових ситуаціях,в яких й опиняються біженці з зони бойових дій, потрібно зважати на багато чинників. 

Тому свої почуття виразила, зобразивши Миколаїв. Адже, він зараз фактично тримає оборону усього півдня України. Тому, жінка, яка уособлює це місто, вийшла войовничою. Як описала її сама авторка – це інтелігентна дівчина, яка може дати опір ворогу. 

Інші міста й відчуття

Весь біль від війни Вікторія висловила в через зображення Маріуполя. Його символом стала мати з дітьми. Художниця зазначила, що фізично не може зобразити всі окуповані міста. Це морально важко. 

Проте, в наступних роботах з’явилося дещо інше. Як пояснює Вікторія, її роботах з’явився сарказм і  навіть стьоб. Це видно з зображення Одеси, яка готова дати росіянам копняка. 

А також яскравим прикладом є Конотоп і його легендарн відьми. 

Ці роботи художниця розмістила й у себе на сторінці в Фейсбуці. 

До речі, як повідомила художниця, для чотирьох міст прототипами стали реальні люди. 

Comments

.